Taśmy LED RGB to nowoczesne, wielokolorowe paski LED łączące w sobie wszystkie kolory barw z palety RGB w jednej diodzie. Oświetlenie RGB to czerwone, zielone i niebieskie światło, które dzięki swobodzie w mieszaniu tych barw, umożliwia nam tworzenie wielu efektownych aranżacji świetlnych. Taśma LED RGB jest bardzo chętnie wykorzystywana do celów dekoracyjnych, ale także do podkreślenia charakteru wnętrza. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo wyłącznie profesjonalne taśmy LED z możliwością dowolnej zmiany koloru światła. W swoim bogatym asortymencie oferujemy również komplet akcesoriów instalacyjnych, jak i inteligentne systemy sterowania oświetleniem.

Filtruj

Taśmy LED RGB

Dostępne w naszym sklepie internetowym taśmy LED RGB stanowią nowoczesne i efektowne rozwiązanie do dekoracyjnego oświetlenia wnętrza. W swoim asortymencie mamy wielokolorowe taśmy LED przeznaczone do instalacji wewnętrznych (IP20), jak i modele wodoodporne, które doskonale poradzą sobie w łazienkach czy instalacjach zewnętrznych. Każda taśma LED RGB, którą znajdziesz w tej kategorii, została wyposażona w diody łączące w sobie aż 3 chipy LED. Oznacza to, że każdy z naszych produktów świeci w pełni jednolicie na całej długości paska, a każda z jego diod odpowiednio reaguje na zmiany koloru światła przez dedykowany sterownik RGB.

Taśmy Ledowe RGB w wersji HIGHLIGHT

Pasek LED RGB to dziś wyjątkowo powszechny produkt, który występuje w wielu wersjach, co ma znaczący wpływ na jego cenę. Dziś najtańsze taśmy LED RGB można znaleźć w bardzo niskich cenach, lecz swoją konstrukcją, rodzajem zastosowanych diod, a także grubością PCB bardzo rzadko zagwarantują nam oświetlenie na okres dłuższy niż pół roku. Odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów szukających pasków wysokiej jakości, które będą trwałe i wydajne są taśmy LED profesjonalne w wersji HIGHLIGHT. Taśma LED RGB HIGHLIGHT wyróżnia się na tle ekonomicznych pasków zastosowaniem markowych diod Epistar, oraz potrójnego podłoża PCB. Taśmy Ledowe RGB w wersji HIGHLIGHT to także najwyższa jakość potwierdzona w warunkach laboratoryjnych i szybki, wygodny montaż przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej 3M. Nie można zapomnieć również o wyższym napięciu zasilającym (24V), dzięki czemu bez problemu podłączyć długie odcinki wielokolorowych pasków LED. Wszystkie taśmy LED RGB w wersji HIGHLIGHT objęte są 3-letnią gwarancją.

Pasek LED RGB - dlaczego warto?

Możliwość dowolnej zmiany koloru świecenia, jaką oferują taśmy LED RGB, jest ogromną zaletą dla osób, które dosyć często zmieniają wystrój swojego domu czy firmy. Jest to również wielki atut, kiedy chcemy dostosować kolor światła, oraz jego jasność do aktualnego nastroju czy klimatu, który chcemy w danej chwili zbudować. Taśma LED RGB oferuje nam dziś nieograniczone możliwości aranżacji oświetleniowej. Doskonale sprawdzi się do dekoracyjnego i efektownego oświetlenia wnętrz mieszkalnych, ale także pubów, kawiarni, czy klubów. Dzięki możliwości dowolnej zmiany barwy światła, jego nasycenia czy jasności, zawsze bez problemu dostosujesz jej światło do aktualnych warunków panujących w danej przestrzeni.

Taśma LED RGB - sterownik i pilot

Sterowanie taśmą LED RGB to niezbyt skomplikowany proces, z którym poradzi sobie nawet laik oświetleniowy. Taśmy LED RGB są wyposażone w cztery przewody przyłączeniowe. Jest to kabel zasilający (czarny) oraz trzy przewody „masy” odpowiedzialne za podstawowe kolory barw RGB (czerwony, zielony, niebieski). Podłączając bezpośrednio do + na zasilaczu przewód zasilający i – do wybranego koloru, taśma LED RGB zaświeci wyłącznie w wybranej barwie. Aby odpowiednio i płynnie zmieniać kolory światła powinniśmy zaopatrzyć się dedykowany sterownik RGB. Podłączamy go przelotowo między zasilaczem a samą taśmą. Jest to urządzenie sterujące, które pozwoli nam na wybranie dowolnego koloru z palety barw RGB (za pomocą pilota, kontrolera naściennego lub aplikacji), zmianę jego nasycenia, jasności, a także wybranie jednego w wielu zaprogramowanych trybów świecenia. W sklepie MARIO-LED znajdziesz profesjonalne taśmy LED, ale również komplet akcesoriów przeznaczonych do ich podłączenia.

Światła RGB

Oświetlenie RGB powstało dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED. Światła RGB oferują (jak sama nazwa wskazuje) trzy podstawowe kolory świecenia: red – czerwony, green – zielony, blue – niebieski. Oczywiście taśmy LED RGB są w stanie świecić dowolnym kolorem z tej palety, dzięki odpowiedniej kombinacji barw bazowych. Poprzez mieszanie każdym z podstawowym kolorów, taśma LED RGB jest w stanie świecić w kolorze pomarańczowym, fioletowym, czy żółtym i w wielu innych barwach różniących się kolorem, ale również nasyceniem. Oświetlenie LED RGB odgrywa dziś ogromną rolę w różnego rodzaju dekoracji wnętrz. Świecące w różnych kolorach taśmy LED możemy spotkać na sufitach podwieszanych, czy w listwach przysufitowych stanowiąc niezwykły element ozdobny. Pozwolą nam stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat w każdym wnętrzu, oferując nam jednocześnie pełną dowolność w wyborze koloru światła i jego jasności.