Czujnik ruchu FS11 biały
Czujnik ruchu z sensorem zmierzchu FS11

217,30 

217,30 

Wybierz opcje

Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Czujnik ruchu z sensorem zmierzchu FS11

217,30 

Czujnik ruchu z sensorem zmierzchu FS11 przeznaczony do montażu w puszce instalacyjnej. Doskonale współpracuje ze sterownikami schodowymi marki Elegant. Urządzenie wyposażone w czujkę Sharp o wąskim kącie detekcji.

Zapytaj o produkt
Kontakt hurtowy
SKU: FS11 Kategorie: ,

Czujnik ruchu schodowy z sensorem zmierzchu FS11 to urządzenie służące do zautomatyzowania pracy oświetlenia. Po wykryciu osoby wchodzącej na schody lub przechodzącej korytarzem uruchamia podłączone do niego urządzenia na określony, ustawiony czas. Czujnik ruchu z sensorem zmierzchu FS11 stanowi uzupełnienie naszej oferty sterowników schodowych, z którymi doskonale współpracuje. Wyposażony w sensor odbiciowy firmy Sharp, jest gwarancją sprawnego i niezawodnego działania. Czujnik FS11 przeznaczony jest do montażu w standardowej puszce instalacyjnej i dostępny jest w dwóch kolorach: białym i czarnym.

Czujniki ruchu FS11

Czujnik ruchu z sensorem zmierzchu FS11 – do montażu w puszce o średnicy 60mm

Czujnik ruchu z sensorem zmierzchu FS11 ma możliwość regulacji czułości działania (odległości, na jaką ma reagować), oraz regulacji poziomu natężenia światła, przy jakim czujnik zaczyna wykrywać ruch. Czujnik został tak skonstruowany, że zamontujemy go w standardowej puszce o średnicy 60 mm. Czujnik ruchu i zmierzchu FS11 działa na zasadzie wysyłania niewidzialnego promienia w kierunku wykrywanego obiektu. Promień ten odbija się od obiektu (np. nogi człowieka) i wraca do czujnika, co pozwala na jego wykrycie. Nie są wymagane żadne lusterka naprzeciwko czujnika. Wykrywane są obiekty jedynie na wprost (wąski kąt). Wyjście czujnika typu otwarty kolektor, stan niski jest stanem aktywnym. Oznacza to, że na wyjściu pojawia się masa. Kiedy czujnik wykryje obiekt, zaświeci się jednocześnie czerwona dioda z przodu czujnika. Nie wolno zwierać wyjścia czujnika do plusa zasilania.

Czujnik ruchu FS11 dedykowany jest do oferowanych w naszym sklepie sterowników schodowych Elegant:

Regulacja czułości
Za pomocą małego płaskiego śrubokręta obracać delikatnie potencjometrem opisanym “CZUŁOŚĆ” z tyłu czujnika. Kręcąc w prawo zwiększamy czułość – czujnik będzie wykrywał obiekty z większej odległości.

Regulacja światła
Przy pomocy małego płaskiego śrubokręta obracać delikatnie potencjometrem opisanym “ŚWIATŁO” z tyłu czujnika. Kręcąc w prawo, zwiększamy poziom natężenia światła, przy którym czujnik zacznie reagować (będzie reagować, gdy będzie jaśniej).

Regulacja czujnika FS11

Parametry urządzenia

 • Napięcie zasilania: 12-24V
 • Wymiary średnica x głębokość: 69 x 35mm
 • Wyjście typu otwarty kolektor, obciążalność 50mA. Aktywny stan niski.
 • Maksymalna odległość wykrywanych obiektów: 140cm
 • Minimalna odległość wykrywanych obiektów: 35cm
 • Kąt wykrywanych obiektów: tylko obiekty na wprost czujnika

Wymagane warunki pracy urządzenia:

 • temperatura otoczenia od +1°C do +40°C
 • wilgotność względna od 30% do 75%
 • montażu urządzenia może dokonać jedynie osoba z odpowiednimi uprawnieniami

Wymagane warunki przechowywania urządzenia:

 • jedynie w pomieszczeniach zamkniętych, w których atmosfera jest wolna od par i środków żrących.
 • temperatura otoczenia -30°C do +40°C, wilgotność powietrza: 30% do 90% (bez kondensacji)

Utylizacja urządzenia: urządzenia nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Niepotrzebny lub zużyty produkt należy oddać do specjalnych ośrodków segregujących odpady, prowadzonych przez władze miejskie.