Taśmy LED COB to nowość na rynku oświetleniowym, która bardzo szybko zyskała uznanie wśród wszystkich naszych klientów. Taśma LED COB to w pełni jednolity pasek LED, który dzięki zastosowaniu specjalnego luminoforu tworzy w pełni ciągłą linię światła. Każda taśma LED COB to również znacznie większa ilość zastosowanych diod w porównaniu do standardowych pasków LED SMD. Taka konstrukcja sprawia, że jest w stanie zapewnić równomierne oświetlenie, wszędzie tam, gdzie zostanie zastosowana. Jeśli oczekujesz profesjonalnego oświetlenia, bez efektu punktowania diod, wybierz profesjonalne taśmy LED COB i ciesz się w pełni jednolitą linią światła na suficie lub ścianie.

Filtruj

Taśmy LED COB - rodzaje

Bezpunktowe taśmy LED COB w naszym sklepie internetowym dostępne są w wielu różnych rodzajach. Jesteśmy ich bezpośrednim importerem i stawiając na najwyższą jakość swoich produktów, odpowiednio dopasowujemy ich parametry do oczekiwań naszych klientów. Każda z naszych taśm LED COB została wyposażona w przynajmniej 500 diod/m, które w każdym modelu zostały zamontowane na podwójnym podkładzie PCB. Taka konstrukcja gwarantuje w pełni jednolitą linię światła, bez widocznych poszczególnych diod LED, a także długą i bezproblemową pracę.

W naszej ofercie dostępne są jednokolorowe taśmy LED COB w barwie ciepłej, neutralnej lub zimnej:

  • Taśmy LED COB SLIM - bezpunktowe taśmy LED wyposażone w 504 diody/m zamontowane na PCB o szerokości jedynie 6 mm.
  • Taśmy LED COB 10W 528 LED/m - jednolite taśmy LED o standardowej szerokości 10 mm. Najczęściej wybierana przez naszych klientów.
  • Taśmy LED COB wodoodporne - przeznaczone do instalacji zewnętrznych i łazienkowych. Zabezpieczone wodoodporną powłoką HEAT SHRINK.
  • Taśmy LED COB 15W CRI>90Ra - wyjątkowo mocne i w pełni jednolite taśmy Ledowe, które wyróżniają się wysokim współczynnikiem oddawania naturalnych kolorów.

W ciągłej sprzedaży mamy również taśmy LED COB z możliwością zmiany koloru świecenia:

  • Taśmy LED COB CCT - jednolite taśmy LED z możliwością regulacji temperatury światła białego w zakresie: 2700-6500K.
  • Taśmy LED COB RGB - bezpuntowe taśmy Ledowe z możliwością wyboru dowolnego koloru z palety barw RGB.
  • Taśmy LED COB RGBW - jako nieliczni na naszym rynku mamy już w swojej ofercie taśmy LED COB z możliwością świecenia w dowolnym kolorze z palety barw RGB i w dodatku białym światłem (neutralnym lub zimnym).

Wszystkie dostępne w naszym sklepie taśmy LED profesjonalne mają możliwość ściemniania i rozjaśniania, a wybrane modele również zmiany koloru świecenia. Niezbędny do pełnej kontroli nad taśmą będzie sterownik LED, który również znajdą Państwo w naszym bogatym asortymencie.

Taśma LED COB 24V HIGHLIGHT

Dostępne w naszej ofercie taśmy LED COB to produkty z serii HIGHLIGHT co oznacza, że objęte są one aż 3-letnią gwarancją. Każda taśma LED COB HIGHLIGHT to produkt w pełni profesjonalny, wyposażony w markowe, wyselekcjonowane diody Epistar i podwójne podłoże PCB. Nasze produkty są w stanie pracować przez całą dobę, a ich żywotność sięga nawet 50 tysięcy godzin. Bezpunktowe taśmy LED HIGHLIGHT to również gwarancja zachowania jednolitej barwy światła na całej długości paska. Taśmy LED COB dostępne w naszej ofercie przeznaczone są do zasilania prądem o napięciu 24V. Wyższe napięcie zasilające pozwoli Ci podłączyć dłuższe odcinki LED (do 10 metrów), dzięki czemu nasze taśmy doskonale sprawdzą się w krótkich, jak i wyjątkowo długich instalacjach oświetleniowych.

Bezpunktowa taśma LED COB

W pełni jednolita i bezpunktowa taśma LED jeszcze kilka lat temu była całkowicie nieosiągalna na naszym rynku. Wszystko zmieniło się dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED, która ciągle oferuje nam wiele nowości, a także innowacyjne produkty oświetleniowe. Bezpunktowa taśma LED wyposażona w diody COB (Chip on Board). Ich nazwa odnosi się do rodzaju montażu, który w tym przypadku znajduje się w bezpośrednim kontakcie z podłożem w celu utworzenia matrycy LED.

Taśmy LED wyposażone w diody COB mają wiele zalet, a najważniejszą z nich jest możliwość znacznie większego zagęszczenia diod na matrycy w celu stworzenia w pełni jednolitej linii światła. Taśmy LED COB są obecnie w stanie prawie 9-krotnie zwiększyć ilość diod na metrze bieżącym w porównaniu do standardowym pasków LED, wyposażonych w diody SMD. Ponadto taśma LED COB jest w stanie wygenerować taki sam strumień świetlny, jak taśmy LED SMD, zużywając przy tym jednak znacznie mniej energii.

Taśma LED COB - jednolita linia światła

Jednolite taśmy LED COB to obecnie najnowszy model pasków LED na rynku, który został wykonany w najbardziej zaawansowanej technologii. Taśma LED COB jest jaśniejsza od modelu wyposażonego w diody SMD, a przy tym zużywa mniej energii, a także emituje w pełni równomierną i lepszą wiązkę światła. Taśmy LED COB wyróżnia na rynku brak pojedynczych punktów świetlnych, a co za tym idzie, wykorzystując ten model taśmy uzyskami w pełni jednolitą i równomierną linię światła. Ich produkcja i jednocześnie tajemnica tkwi w ilości zastosowanych diod, która jest kilkukrotnie większa niż w przypadku innym modeli taś LED. Ponadto warto wspomnieć o specjalnym luminoforze, który pozwala na odpowiednie rozproszenie światła w celu uzyskania w pełni jednolitej linii. Taśmy LED COB to niezwykle uniwersalne paski Ledowe, które doskonale sprawdzą się w instalacjach wewnętrznych, a także zewnętrznych, w przypadku ich wodoodpornych wersji. Będą doskonałym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na w pełni jednolitej linii światła bez widocznych poszczególnych diod LED, nawet przy wykorzystaniu płytkiego profilu.