Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Taśma LED Cyfrowa

Standardowe taśmy LED, które świecą w jednym kolorze na całej swojej długości, nie robią już takiego wrażenia w dzisiejszych czasach, jak to było jeszcze kilka lat temu. Taśma LED cyfrowa to dziś odpowiedź na współczesne oczekiwania klientów, którzy od oświetlenia oczekują czegoś więcej niż standardowego, jednego koloru światła. Cyfrowe taśmy LED mogą świecić jednolicie na całej swojej długości, ale także w indywidualnym kolorze na każdej ze swoich sekcji. Taka konstrukcja sprawia, że są niezwykle efektownym oświetleniem, które pozwala nam cieszyć się praktycznie nieograniczoną liczbą animacji świetlnych. Płynna zmiana kolorów z jednoczesnym przechodzeniem barw, pokazy animacji, efekt tęczy, a także wiele innych animacji, które mogą działać w rytm muzyki. To tylko kilka możliwości, jakie mogą zaoferować Ci dziś cyfrowe taśmy LED.

Ledy programowalne – co to?

Taśma LED cyfrowa oferuje nam znacznie więcej możliwości od standardowych pasków LED. Jest to obecnie jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych, a także można się pokusić o nazwanie cyfrowych taśm szczytem możliwości branży oświetleniowej. Taśma LED adresowalna może emitować światło w różnych kolorach na swoim jednym odcinku, dynamicznie zmieniając swoje kolory, czy ich natężenie. Dzięki zastosowaniu mikroprocesorów sterujących, które znajdują się na każdej sekcji paska, taśma LED cyfrowa umożliwia uzyskanie nieograniczonych efektów świetlnych. Ledy programowalne w zależności od napięcia zasilającego mają sekcję co jedną diodę (5V), co 3 diody (12V) lub co 6 diod (24V). Tworzą one tzw. piksele, którymi możemy sterować indywidualnie, wykorzystując do tego odpowiedni sterownik LED cyfrowy.

Diody programowalne możemy dziś spotkać w wielu nowoczesnych aranżacjach, gdzie świetnie sprawdzają się do wyeksponowana wielu detali naszego wnętrza. Cyfrowe taśmy LED używane są do oświetlenia stopni schodowych, półek czy innych przestrzeni naszego domu, czy firmy. Bardzo często stanowią wyposażenie domów, czy mieszkań, ale także są efektowną dekoracją przestrzeni publicznych. Nasi klienci wybierają je do dekoracyjnego i przykuwającego wzrok oświetlenia sklepów, restauracji, klubów i barów.

Taśma LED adresowalna

Taśma LED programowalna to absolutny hit na współczesnym rynku oświetleniowym, który oferuje nam najwięcej możliwości. Cyfrowa taśma LED różni się od standardowego paska możliwością uzyskania praktycznie nieograniczonych efektów i iluminacji świetlnych. Jest to doskonały wybór dla wszystkich klientów, którzy oczekują od swojego oświetlenia o wiele więcej niż standardowego, białego światła. Taśmy LED cyfrowe możemy dziś spotkać wielu nowoczesnych aranżacjach. Wykorzystywane są do efektownego oświetlenia schodów czy sufitów, ale także w klubach i pubach, gdzie światło zintegrowane jest z rytmem grającej muzyki. Jest to również niezwykle efektowny i przyciągający sposób na oświetlenie reklamy, baneru czy bilbordu. Taśma LED adresowalna będzie doskonałym wyborem dla każdego z nas, kto chce wyróżnić się nowoczesnym oświetleniem i postawić na inteligentnie działające systemy.

Taśmy LED cyfrowe w wersji HIGHLIGHT

Stawiając na pierwszym miejscu zadowolenie naszych klientów, w naszym asortymencie znajdą Państwo wyłącznie dobrej jakości cyfrowe taśmy LED. Aktualnie w sklepie Mario-LED dostępne są dwie serie produktów. Taśmy LED cyfrowe w wersji standard to produkty wyposażone w wyselekcjonowane diody LED i gruby podkład PCB. Jest to nasza odpowiedź na ekonomiczne paski Ledowe, które w naszym przypadku mogą pochwalić się znacznie większym strumieniem światła, a przede wszystkim dłuższą żywotnością.

Druga seria naszych produktów to taśmy LED cyfrowe w wersji HIGHLIGHT. Stanowią one najwyższą półkę jakościową wśród Ledów adresowalnych i zostały wyposażone w potrójne podłoże PCB oraz wyselekcjonowane diody marki Epistar. Ich żywotność sięga ponad 50 000 godzin, a pracować mogą bezproblemowo nawet przez całą dobę. Ponadto wszystkie taśmy LED adresowalne zostały wyposażone w mocno przylegającą do podłoża taśmę klejącą 3M, która gwarantuje ich stabilny montaż do każdego rodzaju powierzchni. Z naszej strony polecamy do ich instalacji wykorzystać dedykowany profil aluminiowy do taśmy LED, który zapewni jej odpowiednie odprowadzanie ciepła, a także ochroni przed przypadkowym uszkodzeniem.

Cyfrowe taśmy LED – podłączenie

Każda taśma LED cyfrowa zarówno w wersji RGB, jak i RGBW (w odróżnieniu od standardowych pasków LED) została wyposażona w trzy przewody przyłączeniowe. Dwa z nich stanowią zasilanie (+ kolor czerwony, – kolor czarny) natomiast trzeci jest przewodem sterującym (kolor zielony). Cyfrowe taśmy LED podobnie jak większość tego typu produktów na rynku podłączamy do prądu o bezpiecznym i niskim napięciu poprzez zewnętrzny zasilacz LED. Powinien być on dostosowany pod względem mocy oraz napięcia do podłączanego przez nas oświetlenia. W przypadku Ledów cyfrowych i adresowalnych ważne jest zachowanie odpowiedniej kierunkowości podłączenia. Taśmy LED cyfrowe mają specjalne oznaczenia na pasku i zawsze należy podłączać je szeregowo, zgodnie z ich kierunkiem. Podłączając cyfrowe taśmy LED, powinniśmy pamiętać również o sterowniku, który umożliwi nam dowolną zmianę kolorów, oraz wybór jednego z wielu programów dynamicznych lub statycznych. Przy wyborze kontrolera warto zwrócić uwagę na ilość pikseli którą obsługuje. Piksel to jedna sekcja taśmy LED, więc jej ilość nie powinna przekraczać maksymalnej ilości obsługiwanej przez urządzenie sterujące.

Taśma LED programowalna – napięcie zasilające

Cyfrowe taśmy LED przeznaczone są do pracy z prądem o niskim i bezpiecznym napięciu zasilającym. W naszym sklepie najpopularniejsze są taśmy LED cyfrowe 24V. Są one najłatwiejsze w podłączeniu (zasilanie co 10 metrów) i mają sekcje co 6 diod. Wersja 24V jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku podłączania długich odcinków taśm LED. Ich wybór wtedy zdecydowanie ogranicza ilość zastosowanych zasilaczy i sterowników. Taśmy LED cyfrowe 12V mają sekcie co 3 diody i są wybierane najchętniej w instalacjach, w których długość podłączanych Ledów nie przekracza 30 metrów. Wtedy możemy je zainstalować z wykorzystaniem tylko jednego sterownika i zasilacza (podłączenia dosilające co 5 metrów). Taśma LED cyfrowa 5V jest natomiast bardzo popularna w przypadku krótkich odcinków, w których zależy nam na dokładnym odwzorowaniu każdej z wyświetlanych animacji. Ta adresowalna taśma LED ma sekcję co 1 diodę, co oznacza, że każdy chip zainstalowany na tym pasku może być sterowany indywidualnie i emitować światło w innym kolorze.

Diody programowalne – rodzaje układów scalonych

Taśmy LED cyfrowe w zależności od napięcia zasilającego i wybranej opcji oświetleniowej może być wyposażona w różne rodzaje diod. W asortymencie naszego sklepu oferujemy największy wybór cyfrowych taśm LED na rynku, które są wyposażone w diody programowalne RGB i RGBW oraz układy scalone:

  • WS2811 – zamontowany na taśmie LED RGB 12V w każdym segmencie 3-diodowym.
  • WS2812B – wykorzystywany w taśmie LED RGB 5V w 1-diodowym segmencie.
  • TM1814 – występujący w taśmie LED RGBW 24V przy 6-diodowych sekcjach.
  • SK6812 – używany w taśmie LED RGBW 5V przy sekcjach co 1 diodę.

Należy pamiętać, że wybierając cyfrowe taśmy LED z danym układem scalonym, możemy podłączyć je wyłącznie do sterownika, który dany rodzaj obsługuje.

Oświetlenie cyfrowe i jego nieograniczone możliwości

Taśmy LED cyfrowe to nowoczesne paski LED, które oferują nam znacznie więcej możliwości, a także niezliczone animacje i efekty świetlne. Cyfrowa taśma LED może świecić jednolicie na całej swojej długości, w dowolnym kolorze palety barw RGB i RGBW, a także w indywidualnym kolorze na każdej ze swoich sekcji. Taśma LED adresowalna to dziś bardzo chętnie wybierany produkt do efektownego oświetlenia wnętrz domów, sal weselnych, barów i dyskotek, ale także do podświetlenia reklam czy banerów. Każda taśma LED cyfrowa pozwoli nam uzyskać wiele niespotykanych dotąd efektów świetlnych, dzięki automatycznym programom dynamicznym, czy statycznym. Doposażając ją w odpowiedni system sterowania jesteśmy w stanie wykorzystać ją jako dodatkowe źródło światła, a także do efektownych animacji, które wyróżnią nasze wnętrze, tworząc wyjątkowy klimat.