Taśmy LED 24V to wysokiej jakości produkty, przeznaczone do profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Są to paski LED, które charakteryzują się wysoką wydajnością świetlną, długą żywotnością i wyższym napięciem zasilającym w porównaniu ze standardowym asortymentem 12V. Taśma LED 24V doskonale poradzi sobie w zastosowaniach domowych, ale również polecana jest do wykorzystania w obiektach komercyjnych i biurowych. Taśmy Ledowe 24V występują w różnych wersjach, dostępne są zarówno w wersji jednokolorowej, jak i wielokorowej RGB lub RGBW. Jako główny importer tych produktów zapewniamy naszym klientom wyłącznie sprawdzone produkty najwyższej jakości, pochodzące z serii HIGHLIGHT.

Filtruj

Taśmy LED 24V - dlaczego warto?

Taśma LED 24V wyróżnia się od konkurencyjnych produktów wyższym napięciem zasilającym, a co za tym idzie jego mniejszymi spadkami po samym pasku. Oznacza to, że taśmy LED 24V są najczęściej wybierane w przypadku długich odcinków oświetleniowych. W praktyce przekłada się to na możliwość zastosowania dłuższego odcinka taśmy LED 24V, który będzie zasilany wyłącznie z jednego końca. W przypadku pasków LED 24V ten odcinek może mieć długość nawet do 10 metrów i nie zaobserwujemy w nim efektu słabszego świecenia diod na końcu odcinka. Zasilacz LED możemy podłączyć również na środku długiego odcinka, co pozwoli nam wydłużyć jego długość nawet do 20 metrów, zachowując przy tym w pełni jednolitą moc świecenia. To największy atut jaki oferują nam taśmy Ledowe 24V, który pozwala nam tworzyć wiele różnych instalacji oświetleniowych, z wykorzystaniem wyłącznie jednego zasilacza.

Taśmy Ledowe 24V w wersji HIGHLIGHT

Pasek LED 24V podobnie jak inne taśmy występuje w wersji standardowej oraz profesjonalnej. Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie w branży, polecamy wybierać wyłącznie profesjonalne taśmy LED, które w naszym sklepie pochodzą z serii HIGHLIGHT. Taśmy LED 24V HIGHLIGHT to produkty, których jesteśmy jedynym producentem/importerem i stanowią asortyment sprawdzony oraz przetestowany pod kątem jakości i żywotności. Listwa LED 24V w wersji HIGHLIGHT wyróżnia się ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu do standardowych taśm LED, oraz zdecydowanie wyższą wydajnością świetlną przy zachowaniu tego samego poboru mocy. Taśmy LED 24V w wersji profesjonalnej zostały wyposażone w wyselekcjonowane diody marki EPISTAR, co pozwala im na zachowanie w pełni jednolitej barwy na całym podłączonym odcinku (+- 5 %). Ponadto przy zastosowaniu potrójnego podłoża PCB, są to produkty, które mogą pracować nawet przez całą dobę.

Pasek LED 24V

Taśmy Ledowe 24V są prostym i efektownym sposobem na oświetlenie wielu wnętrz domowych czy komercyjnych. Są one wykorzystywane bardzo często również w oświetleniu samochodowym (przy zasilaniu 24V) i w inteligentnych systemach sterowania budynkiem, gdzie większość całej instalacji oparta jest na prądzie o napięciu 24V. Pasek Ledowy 24V poprzez zastosowanie wyższego napięcia zasilającego wykazuje się również lepszą wydajnością i odpornością na przegrzania czy przepięcia. To przekłada się na jego znacznie dłuższy czas eksploatacji, a także mniejszą awaryjność nawet po długim czasie pracy. Wśród profesjonalnych taśm LED 24V dostępnych w naszych asortymencie znajdą Państwo modele o różnej mocy, barwie światła czy klasie szczelności. Oferujemy taśmy LED 24V w wersji jednokolorowej, z możliwością zmiany temperatury światła białego, jak i wielokolorowe taśmy w wersji RGB, RGBW i RGB+CCT. Tak szeroki asortyment sprawia, że każdy z naszych klientów będzie mógł wybrać produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Jego instalacji oświetleniowej.

Listwa LED 24V - sposób montażu

Taśma LED 24V podobnie jak inne elastyczne paski Ledowe powinna być w odpowiedni sposób zamontowana. Miejsce montażu naszej taśmy LED 24V ma ogromne znaczenie w przypadku jej eksploatacji, a także ma duży wpływ na jej późniejszą żywotności. Wszystkie elastyczne taśmy Ledowe 24V powinny być montowane wyłącznie na powierzchni odpowiednio odprowadzające ciepło. Do tego celu możemy wykorzystać dedykowane rozwiązanie, jakim jest profil aluminiowy do taśmy LED lub dowolny aluminiowy płaskownik, który działając jak radiator, będzie odprowadzać ciepło z diod LED. Zachowanie odpowiedniej temperatury pracy listwy LED 24V pozwoli wydłużyć jej żywotność nawet dwukrotnie, a dodatkowo sam profil jest w stanie ochronić ją przed kurzem i pyłem, a także przypadkowym zerwaniem. Ponadto każda taśma LED 24V jest wyposażona w dwustronny podkład klejący 3M. Zastosowanie trwałej i mocno przylegającej do podłoża taśmy 3m gwarantuje stabilność montażu do każdego rodzaju powierzchni.

Taśma LED 24V czy 12V

Taśmy Ledowe 24V i 12V są wykorzystywane głównie do oświetlenia dekoracyjnego i ozdobnego lub do podświetlenia reklam czy ciągów komunikacyjnych. Spotkać możemy je w restauracjach, salach bankietowych, galeriach, oraz coraz częściej w naszych domach. W przypadku wykorzystania długich odcinków pasków niezaprzeczalna wydaje się decyzja o zastosowaniu taśmy LED 24V. Instalacja tego rodzaju oświetlenia zmniejsza ryzyko spadków napięcia nawet na długich odcinkach, co znacząco wpływa na regularność światła, a także jego samą intensywność. Dziś coraz częściej każde nowoczesne oświetlenie czy inteligentny system sterowania opiera się właśnie na wykorzystaniu taśmy LED 24V. A co w przypadku kiedy chcemy zastosować taśmy Ledowe w naszym domu? Do tego celu też najlepiej wybrać taśmy Ledowe 24V, które są kompatybilne z większością systemów automatyki domowej, a także są znacząco łatwiejsze w podłączeniu z racji mniejszej ilości podłączeń zasilania. Warto zwrócić uwagę również, że ze względu na wyższe napięcie zasilające, paski LED 24V możemy podłączyć z wykorzystaniem cieńszych przewodów (niższy przepływ prądu), co znacząco ułatwi nam ich późniejsze ukrycie czy zamaskowanie.

Taśma LED 24V IP65

Listwy LED 24V mogą być stosowane również w instalacjach zewnętrznych, jednak do tego celu powinniśmy wybierać wyłącznie wodoodporne paski LED. Taśma LED 24V IP65 dostępna w naszym asortymencie została zabezpieczona specjalną, przezroczystą powłoką HEAT SHRINK. Jest to wyjątkowo cienka i szczelna powłoka, która zapewnia naszym paskom klasę szczelności IP65, oraz gwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła z diod. Taśmy LED 24V zabezpieczone wodoodporną powłoką HEAT SHRINK są również znacznie trwalszym rozwiązaniem od produktów pokrytych standardowym silikonem. Powłoka HS nie żółknie tak jak silikon nawet po długim okresie eksploatacji taśmy LED na zewnątrz budynku czy w łazience. Taśma LED 24V IP65 jest odporna na działanie wody, wilgoci, ale również nie przeszkadza jej w pracy para wodna czy kurz. Doskonale poradzi sobie w każdych warunkach, w których nasze paski LED 24V będą narażone na podwyższoną wilgotność, kontakt z wodą lub obfite zapylenie.