Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Pilot do LED

Wygodne i funkcjonalne sterowanie oświetleniem LED wymaga zastosowania odpowiedniego kontrolera. Pilot do LED to najczęściej wybierane urządzenie przeznaczone do sterowania jednokolorowym lub wielokolorowym oświetleniem. Pozwala użytkownikowi nie tylko na swobodną regulację jasności światła, ale również na wybór jego koloru lub włączenie automatycznych animacji. Wykorzystując pilot do sterowania LED, będziesz w stanie zapomnieć o tradycyjnym włączniku światła i kontrolować swoje oświetlenie za pomocą bezprzewodowego kontrolera. W naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli pilotów z taśmami LED, lampami, a także żarówkami. To uniwersalne urządzenia kompatybilne z systemem Mi-Light i polskimi sterownikami Elegant.

Pilot do taśmy LED – jaki wybrać?

Taśmy LED stanowią coraz chętniej wybierany rodzaj oświetlenia dekoracyjnego w wielu wnętrzach domowych i komercyjnych. Zasilane prądem o bezpiecznym i niskim napięciu doskonale współpracują z większością sterowników dostępnych na rynku. Decydując się na pilot do taśmy LED, powinniśmy wybrać go odpowiednio do rodzaju sterownika oraz wybranego modelu paska. Sterownik LED to urządzenie, które podłączamy między zasilaczem a taśmą LED. Odbiornik komunikuje się bezprzewodowo z pilotem, umożliwiając sterowanie oświetleniem. Pilot do LED należy wybrać odpowiednio do rodzaju podłączonej instalacji. W przypadku kiedy jest to jednokolorowe oświetlenie lub o zmiennej barwie bieli najlepszym wyborem będzie standardowy pilot FUT006 i FUT007, lub okrągły kontroler FUT087. Decydując się na pilot do wielokolorowego oświetlenia w naszym asortymencie znajdziesz uniwersalne kontrolery pasujące zarówno do taśmy LED RGB, RGBW jak i RGB+CCT.

Pilot do LED RGB, RGBW i RGB+CCT

Wielokolorowe oświetlenie LED cieszy się obecnie coraz większą popularnością stąd też tak szeroki wybór sterowników przeznaczonych do tego typu instalacji. W naszym asortymencie znajdziesz pilot do LED RGB, RGBW i RGB+CCT co oznacza, że za jego pomocą będziesz mógł sterować każdym rodzajem wielokolorowego oświetlenia. Najpopularniejszy pilot do LED to model FUT092. Jest on kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Mi-Light. Z jego pomocą obsłużysz także każdy sterownik LED cyfrowy polskiego producenta firmy Elegant.

W ciągłej sprzedaży oferujemy także piloty FUT096, czyli mniejsze odpowiedniki FUT092 i okrągłe kontrolery 1-strefowe S2. Pilot do LED umożliwi Ci indywidualne sterowanie każdą z sekcji oświetlenia, do której przypisany został jeden lub większa ilość odbiorników. Przy rozbudowanych systemach najlepiej sprawdza się pilot FUT089, który ma możliwość podziału oświetlenia na aż 8 indywidualnie sterowanych sekcji. Każdy dostępny w naszym sklepie pilot do taśmy LED RGB oferowany jest w dwóch podstawowych kolorach: białym i czarnym (model S2 również w szarym).

Pilot do taśmy LED – aplikacja

Pilot do LED to urządzenie, które łączy się z odbiornikiem poprzez komunikację radiową. Nie jest to jednak jedyny kontroler, który możesz użyć do sterowania oświetleniem LED. Prócz pilota światłem taśmy LED lub innego źródła światła będziesz mógł sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Każdy dostępny w naszym sklepie pilot do sterowania LED kompatybilny jest z odbiornikami mającymi możliwość komunikacji poprzez sieć Wi-Fi (w przypadku niektórych modeli niezbędne jest wykorzystanie dodatkowego mostka). Nasze piloty do taśmy LED kompatybilne są z aplikacjami Mi-Boxer, Elegant oraz Tuya Smart. Wybór aplikacji zależy od systemu oraz rodzaju odbiornika, na który się zdecydujesz. Sterowniki Mi-Light kompatybilne są z aplikacją Mi-Boxer, natomiast urządzenia w wersji Smart (modele W i W+) również aplikacją Tuya Smart. Dla odbiorników polskiego producenta firmy Elegant występuje dedykowana aplikacja, która wymaga wykorzystania mostka Wi-Fi R240.

Pilot do sterowania LED – podział na strefy

Nowoczesne kontrolery przeznaczone do sterowania oświetleniem LED oferują dziś możliwość podziału źródeł światła na indywidualne obsługiwane strefy. Oznacza to, że wszystkie sparowane z pilotem urządzenia będziesz w stanie kontrolować za pomocą pilota 1-strefowego, 4-strefowego lub 8-strefowego. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno pilot, jak i sterownik LED naścienny. Oba te urządzenia będziesz mógł używać zamiennie, bądź zdecydować się na jeden, wybrany model, który lepiej sprawdzi się w przypadku Twojej instalacji oświetleniowej.

W zależności od wybranego modelu pilot do LED pozwoli Ci na obsługę aż do 8 indywidualnie sterowanych sekcji oświetlenia. Na jego panelu sterującym znajdziesz przyciski odpowiedzialne za włączenie lub wyłączenie danej strefy. Wybierając dany numer sekcji, do którego zostało przypisane źródło światła, będziesz mógł także indywidualnie sterować mocą świecenia i innymi dostępnymi parametrami. Wielostrefowy pilot do LED to najlepszy wybór w przypadku rozbudowanych projektów oświetleniowych. Świetnie sprawdza się zarówno w instalacjach domowych, jak i komercyjnych. Wykorzystując ten model urządzenia, będziesz w stanie sterować całym oświetleniem za pomocą tylko jednego kontrolera.

Uchwyt do pilota LED

Obecnie Twój pilot do LED będziesz mógł z powodzeniem zamocować na ścianie przy pomocy dedykowanego uchwytu. Jest to uniwersalne mocowanie pasujące do większości kontrolerów, wykonane z tworzywa sztucznego. W naszym asortymencie znajdziesz uchwyt do pilota LED FUT099 w kolorze białym i czarnym. Przeznaczony on jest do większości pilotów Mi-Light/MiBoxer i z powodzeniem sprawdza się podczas użytkowania modeli: FUT006, FUT007, FUT025, FUT027, FUT040, FUT041, FUT089, FUT091, FUT092, FUT095, FUT096, FUT098. Uchwyt do pilota LED możesz zamontować na ścianie za pomocą taśmy dwustronnej lub wkrętów montażowych znajdujących się w zestawie z mocowaniem. Okrągłe piloty do LED z serii FUT087 i S2 zostały fabrycznie wyposażone w uchwyt magnesowy, dołączony do zestawu z każdym kontrolerem. Uchwyt magnetyczny jest wygodny i łatwy w obsłudze. Za jego pomocą będziesz mógł w dowolnej chwili wyjąć kontroler ze ściany, a także używać go, kiedy jest zamocowany na ścianie.

Jak zaprogramować pilot do taśmy LED?

Parowanie pilota ze sterownikiem to proces, który różni się w zależności od wybranego systemu sterowania. Pilot do LED marki Mi-Light to uniwersalne urządzenie kompatybilne ze sterownikami strefowymi i cyfrowymi MiBoxer oraz Elegant. Proces programowania pilota z urządzeniami Mi-Light i MiBoxer polega na 3-krotnym naciśnięciu przycisku strefy, do której chcemy przypisać dane źródło światła. Należy to zrobić w ciągu pierwszych 2 sekund od włączenia oświetlenia. Sterownik strefowy LED Elegant parujemy w podobny sposób, ale różni się on kombinacją wykorzystanych przycisków. W przypadku tego systemu najpierw należy nacisnąć krótko przycisk “M”, a następnie wybrać numer strefy, do której chcemy zaprogramować wybrane źródło światła. Po poprawnym zaprogramowaniu pilota do taśmy LED powinna ona kilkukrotnie zamigać, po czym będziesz w stanie sterować nią za pomocą wybranego kontrolera.