Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Zasilacz meblowy LED

Instalacja oświetlenia w meblach lub innych miejscach o ograniczonej przestrzeni wymaga wykorzystania odpowiedniego urządzenia zasilającego. Zasilacz LED meblowy to kompaktowe rozwiązanie o niewielkich wymiarach, które z powodzeniem zamontujesz w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej. Jest to urządzenie zalecane do zasilania oświetlenia pod szafkami kuchennymi, półkami w salonie czy nawet pod łóżkiem. Zasilacz meblowy LED służy do przekształcania prądu zmiennego na prąd stały, który jest niezbędny do zasilenia taśm LED czy opraw meblowych. Ponadto wszystkie zasilacze meblowe dostępne w Mario LED spełniają niezbędne normy i mogą być montowane bezpośrednio na powierzchniach drewnianych.

Zasilacz meblowy LED – co to jest?

Zasilacz LED meblowy to niewielkie urządzenie stosowanie do pracy z oświetleniem zainstalowanym w szafkach czy półkach. Dzięki kompaktowym rozmiarom można go łatwo ukryć wewnątrz mebli bez zaburzania estetyki i aranżacji wnętrza. Zasilacze LED meblowe z powodzeniem sprawdzają się również w wielu innych instalacjach wewnętrznych, gdzie wymagane jest wykorzystanie niewielkiego urządzenia zasilającego. Dzięki licznym zabezpieczeniom przepięciowym i przeciążeniowym są trwałym oraz bezpiecznym źródłem zasilania o wszechstronnym zastosowaniu. W przypadku zasilaczy meblowych warto zwrócić uwagę również na ich obudowę i łatwość instalacji. Wyposażone w złącza śrubowe pozwalają na szybkie podłączenie przewodów instalacyjnych, a dzięki w pełni zamkniętej obudowie są bezpieczne przez cały okres ich eksploatacji.

Zasilacz meblowy 12V i 24V

Zasilacze meblowe LED dostępne są w dwóch standardowych napięciach: 12V i 24V. Wybór odpowiedniego napięcia zależy od konkretnych wymagań projektu oraz rodzaju wykorzystanego oświetlenia. W przypadku oświetlenia w szafkach lub pod półkami najczęściej wykorzystuje się zasilacz meblowy 12V. Doskonale współpracuje on z większością opraw meblowych czy żarówek, a także możemy podłączyć do niego krótkie odcinki taśmy LED (do 5 metrów). Dla rozbudowanych i długich linii oświetleniowych najlepszym rozwiązaniem będzie zasilacz meblowy 24V. Wyższe napięcie zasilające charakteryzuje się większą stabilnością pracy, umożliwiając podłączenie pasków LED o długości do 10 metrów. Przy wyborze odpowiedniego zasilacza należy także pamiętać o mocy oświetlenia. Moc zasilacza powinna być zawsze większa przynajmniej o 5% w porównaniu do maksymalnej mocy źródeł światła. Pozwoli to zachować stabilność pracy całego systemu oświetleniowego, a także znacząco wydłuży żywotność samego urządzenia zasilającego.

Zasilacz LED meblowy – zastosowanie

Zasilacze meblowe do LED cieszą się coraz większą popularnością dzięki wszechstronności i możliwości dostosowania do różnych rodzajów mebli oraz miejsc montażowych. Stanowią one niezbędne źródło zasilania dla większości oświetlenia wymagające prądu o stabilizowanym i niskim napięciu. Zasilacze meblowe są obecnie powszechnie wykorzystywane w wielu instalacjach, nie tylko domowych, ale również komercyjnych. Dzięki kompaktowym wymiarom sprawdzają się nie tylko w meblach, ale również przy budowie oświetlenia reklamowego lub dekoracyjnego. Ciesząca się coraz większą uznaniem nowoczesna technologia LED, często wymaga zastosowania zewnętrznego urządzenia zasilającego. W przypadku takich produktów jak oprawy meblowe, taśmy LED czy neony zasilacz meblowy będzie doskonałym rozwiązaniem. Zapewni stabilne źródło zasilania, a ponadto dzięki kompaktowym rozmiarom zainstalujesz go w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej.

Zasilacze LED meblowe – rodzaje

Zasilacz meblowy to uniwersalny komponent stałonapięciowy przeznaczony do pracy z nowoczesnymi systemami oświetlenia LED. Wyposażony w obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego o klasie szczelności IP20 przeznaczony jest do wewnętrznych zastosowań. Zasilacze meblowe LED możemy podzielić na dwa podstawowe modele w zależności od rodzaju zastosowanej obudowy. Pierwszy z nich to zasilacz LED płaski, czyli urządzenie wyposażone w wyjątkowo niską obudowę. Jest on najczęściej szerszy od standardowych zasilaczy i przeznaczony do montażu w miejscach o ograniczonej wysokości na urządzenie zasilające. Kolejnym rodzajem zasilaczy meblowych są modele Slim. Są to cienkie, długie zasilacze LED, które z powodzeniem sprawdzą się przy montażu w małych otworach o niewielkiej średnicy. Zasilacz LED Ultra Slim to doskonały wybór również w miejscach, w których urządzenie zasilające będzie widoczne. Jego wyjątkowo cienka i dłuższa od standardu obudowa nie rzuca się w oczy, co pozwala na jego wykorzystanie w projektach, w których nie mamy przewidzianej przestrzeni na zewnętrzne urządzenie zasilające.

Zasilacz do oświetlenia mebli

W przypadku instalacji oświetlenia w meblach bardzo rzadko stosuje się standardowe napięcie 230V. Większość źródeł światła przeznaczonych do podświetlenia szafek oraz półek wymaga prądu o bezpiecznym i niskim napięciu 12V lub 24V. W takich przypadkach zasilacz do oświetlenia mebli jest niezbędny do prawidłowej pracy opraw meblowych czy taśm LED. Zasilacz meblowy LED to komponent stałonapięciowy, który przeznaczony jest do pracy z nowoczesnym oświetleniem LED. Jest gwarancją stabilizowanego napięcie, którego wymaga większość źródeł światła. Zasilacze meblowe wyróżniają niewielkie, kompaktowe rozmiary, które pozwalają na ich instalacje w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej. Niezwykle ważna jest również ich zgodność z podstawowymi normami bezpieczeństwa oraz odpowiednie certyfikaty. Potwierdzają one możliwość stosowania zasilaczy meblowych w instalacjach domowych i komercyjnych, a także umożliwiają ich montaż bezpośrednio na powierzchniach drewnianych.