Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Sterownik LED RGBW

Sterowniki RGBW to inteligentne urządzenia pozwalające na kontrolę nad intensywnością światła oraz kolorem emitowanym przez taśmy LED RGBW. Są to niewielkie kontrolery, które należy zainstalować między zasilaczem a sterowanym źródłem światła. Sterownik LED RGBW może stanowić kompletny zestaw lub być elementem rozbudowanego systemu sterowania oświetleniem. W bogatej ofercie sklepu Mario LED znajdziesz sterowniki RGBW uznanych i cenionych na rynku producentów. Oferujemy produkty marki Mi-Light i Elegant, a w naszej ofecie dostępne są zarówno sterowniki do taśm LED RGBW, kontrolery Wi-Fi, jak i bezprzewodowe piloty. Nasz bogaty asortyment pozwoli Ci skompletować niezbędne akcesoria do sterowania wielokolorowym oświetleniem LED RGBW. W stałej sprzedaży oferujemy sterowniki RGBW 1-strefowe, jak i kontrolery umożliwiające podział oświetlenia nawet do 24-indywidualnie sterowanych sekcji.

Sterowniki RGBW – jakie wybrać?

Wybierając sterownik LED RGBW, należy wziąć pod uwagę wielkość instalacji, moc podłączonej taśmy LED, a także możliwości sterowania. W dobie coraz szybciej rozwijającej się technologii możemy sterować oświetleniem w pełni bezprzewodowo za pomocą pilota, kontrolera ściennego lub aplikacji mobilnej. Dostępne w naszym asortymencie sterowniki RGBW to uniwersalne urządzenia, które możesz sparować z różnymi rodzajami kontrolerów. Przy każdym produkcie znajdziesz kompatybilne akcesoria, umożliwiające sterowanie oświetleniem zarówno przy pomocy bezprzewodowego pilota, jak i aplikacji mobilnej. Nasze sterowniki doskonale sprawdzają się w przypadku instalacji taśmy LED RGBW, a także innych źródeł światła zasilanych prądem o napięciu 12V-24V. Sterownik LED RGBW umożliwia wybór dowolnego koloru z palety barw RGB, a także światła białego. Każdy z tych trybów ma możliwość regulacji intensywności światła, jak i nasycenia barwy. Warto wspomnieć również o automatycznych trybach, które pozwalają włączyć takie efekty jak mruganie światła czy ciągła zmiana kolorów.

Sterownik LED RGBW Wi-Fi

Sterowanie oświetleniem RGBW za pomocą aplikacji mobilnej cieszy się coraz większą popularnością. Sterownik LED RGBW Wi-Fi umożliwi Ci kontrolę nad oświetleniem znajdującym się w zasięgu Twojej domowej sieci internetu. Aplikacja MiBoxer lub Tuya Smart jest w stanie w pełni zastąpić standardowy kontroler, a także zaoferuje Ci możliwość tworzenia indywidualnych harmonogramów pracy. Każdy dostępny w naszym sklepie sterownik RGBW ma możliwość podłączenia do sieci Wi-Fi. W zależności od wybranego modelu, wymagane będzie zastosowanie mostka Wi-Fi (Mi-Light WL-BOX lub Elegant R240) lub wybranie urządzenia w wersji W (np. FUT038W), który nie wymaga korzystania z żadnych dodatkowych akcesoriów. Sterownik LED RGBW Wi-Fi można obsługiwać za pomocą pilota, sterownika dotykowego, przycisku dzwonkowego lub aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie czy tablecie. Może pełnić funkcję indywidualnego kontrolera, a w przypadku wyboru większej liczby urządzeń, będziesz w stanie podzielić je na indywidualnie sterowane sekcje.

Sterownik do taśmy LED RGBW

Sterownik RGBW to urządzenie najczęściej wykorzystywane przy instalacji wielokolorowej taśmy LED. Jest to niezbędny produkt, który zaoferuje Ci możliwość pełnej kontroli nad podłączonym źródłem światła. Sterownik LED RGBW umożliwi Ci wybór dowolnego koloru z palety barw RGB, a także światła białego. Oczywiście są to jedynie podstawowe funkcje, a każde urządzenie w zależności od wybranego modelu oferuje ich znacznie więcej.

Jednym z ważnych czynników przy wyborze sterownika do taśmy LED RGBW jest obsługiwana moc oraz zakres napięcia. Sterowniki RGBW to uniwersalne produkty obsługujące instalacje pracujące w zakresie napięcia 12V-24V. Oznacza to, że z powodzeniem obsłużą każdy model taśmy LED RGBW dostępny w naszym asortymencie. W przypadku instalacji 12V sterownik RGBW należy podłączyć co 5 metrów paska, natomiast podłączając taśmy LED 24V co 10 metrów. Obie te instalacje nie powinny przekraczać maksymalnej mocy obsługiwanej przez dany model kontrolera. W przypadku bardziej rozbudowanych projektów powinniśmy wykorzystać kilka sterowników lub wzmacniacze sygnału. Odpowiednie podłączenie sterowników RGBW zapewni Ci w pełni jednolitą barwę światła na całej długości paska.

Pilot RGBW

Każdy sterownik LED RGBW niebędący elementem zestawu wymaga wyboru odpowiedniego kontrolera. Cały czas najczęściej wybieraną formą sterowania oświetleniem jest bezprzewodowy pilot. Ze względu na wygodę i komfort użytkowania pilot RGBW pozwoli Ci na intuicyjne sterowanie i szybką zmianę barwy światła czy trybu pracy oświetlenia. Pilot do LED możesz zamocować na ścianie za pomocą uchwytu lub swobodnie korzystać z niego w roli mobilnego kontrolera. Łączy się on z odbiornikiem i źródłem światła w pełni bezprzewodowo dzięki zastosowaniu komunikacji radiowej o wysokiej częstotliwości 2,4GHz. Jego zasięg sięga az 30 metrów w otwartej przestrzeni, dzięki czemu jeden pilot RGBW jest w stanie obsłużyć oświetlenie całego obiektu z jednego miejsca. W naszym asortymencie znajdziesz piloty 1-strefowe lub wielostrefowe umożliwiające podział oświetlenia na indywidualnie sterowanie sekcje. Do każdej ze stref możesz dopisać dowolną liczbę odbiorników lub źródeł światła Mi-Light.

Kontroler LED RGBW

Sterownik LED RGBW to element systemu, który wymaga wykorzystania odpowiedniego kontrolera. Może być to aplikacja mobilna, pilot, a także sterownik LED naścienny zasilany bateryjnie (2xAAA) lub przeznaczony do montażu w standardowej puszce Fi60 (pod 230V). Tymi urządzeniami możesz sterować zamiennie lub zdecydować się na jeden, wybrany rodzaj kontrolera. Każdy dostępny w naszym sklepie sterownik RGBW (Mi-Light i Elegant) możesz obsługiwać za pomocą najpopularniejszych na rynku kontrolerów firmy Mi-Light. W celu połączenia urządzeń niezbędne jest pierwsze programowanie. Proces parowania kontrolera RGBW z odbiornikiem zależy od wybranego modelu urządzenia i systemu sterowania. Dokładny schemat programowania pilota RGBW ze sterownikiem znajdziesz w opisie każdego naszego produktu. W przypadku modeli sterowników przewodowych nie jest wymagane programowanie. Po poprawnej instalacji i podłączeniu kontrolera między zasilaczem a źródłem światło, urządzenie powinno pracować poprawnie.