Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Taśma LED SMD 5050

Taśmy LED 5050 to paski o dużej mocy świetlnej, które wykorzystywane są w przestrzeniach domowych i komercyjnych. Każda taśma LED 5050 dostępna w naszym asortymencie występuje o mocy 14,4W/m i zasilana jest prądem o napięciu 12V (wersja Premium) lub 24V (wersja HIGHLIGHT). Jest to niezwykle wydajna taśma, która została wyposażona w 60 diod LED/m o dużej mocy świetlnej, które w połączeniu z grubym podkładem PCB zapewniają nie tylko jasne, ale również trwałe oświetlenie. Taśma LED SMD 5050 stosowana jest najczęściej w miejscach, w których oczekujemy mocniejszego oświetlenia dekoracyjnego lub zadaniowego.

Taśmy LED 5050 Premium i HIGHLIGHT

Taśma LED 5050 w naszym sklepie dostępna jest w dwóch wersjach. Taśmy LED 5050 HIGHLIGHT to koronne produkty występujące w naszym asortymencie, które polecamy w szczególności do całodobowej pracy. Są to taśmy LED profesjonalne wyposażone w niezawodne i wydajne diody EPISTAR oraz potrójne podłoże PCB, które zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła. Jest to idealne połączenie, które sprawia, że nasze taśmy LED 5050 HIGHLIGHT objęte są aż 3-letnią gwarancją. W ciągłej sprzedaży mamy również taśmy LED 5050 Premium, które stanowią odpowiedź na najtańsze paski LED obecnie dostępne na rynku. Oczywiście w porównaniu do innych taśm LED na rynku, nasza seria Premium wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości, wyselekcjonowanych diod LED, które zostały zamontowane na podwójnym podłożu PCB. Wszystkie taśmy LED 5050 z serii Premium objęte są 2-letnią gwarancją.

Taśma LED 5050 – kolory światła

Taśma LED SMD 5050 to niezwykle uniwersalny produkt oświetleniowy, dostępny w wielu barwach światła. Najchętniej wybierane są taśmy LED 5050 w odcieniach bieli. Występują one w barwie ciepłej, neutralnej lub zimnej. Wykorzystywane są najczęściej jako jasne i dekoracyjne oświetlenie, ale również spotkamy je jako element doświetlający wnęki, szafki, meble, czy witryny sklepowe. Taśmy LED 5050 będą odpowiednim wyborem, kiedy zależy nam na jasnym oświetleniu w wybranym kolorze. Paski LED wyposażone w diody SMD 5050 występują także w wersji czerwonej, niebieskiej, zielonej i żółtej. Warto wspomnieć również o możliwości sterowania światłem, ponieważ wszystkie taśmy LED 5050 mają możliwość swobodnego ściemniania i rozjaśniania światła. Do tego celu niezbędny będzie nam ściemniacz LED, który również znajduje się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Taśma LED 5050 – pobór prądu

Taśmy LED 5050 w obu wersjach dostępnych w naszym sklepie dysponują mocą 14,4W/m, ale różnią się napięciem zasilającym. Taśma LED 5050 HIGHLIGHT przeznaczona jest do zasilania prądem o napięciu 24V. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku długich instalacji oświetleniowych, w których ograniczymy spadki napięcia na samym pasku. Taśmy LED 5050 Premium zasilane są prądem o napięciu 12V i zalecamy ich wykorzystanie w krótkich podłączeniach, których długość samej taśmy nie przekracza 5 metrów bieżących. W obu przypadkach musimy jednak pamiętać o doborze odpowiedniego zasilacza. W wersji 12V i 24V każdy wybrany przez nas zasilacz LED powinien mieć przynajmniej 10% zapasu w porównaniu do całościowej mocy podłączonego do niego oświetlenia LED. Taki wybór komponentów zagwarantuje odpowiednią pracę całego naszego zestawu taśm LED.