Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Zasilacz LED do puszki

Zasilacz dopuszkowy to urządzenie przeznaczone do zasilania oświetlenia LED, które z powodzeniem zamontujesz w standardowej puszce instalacyjnej. Zasilacz LED do puszki służy do konwersji napięcia sieciowego 230V na prąd stabilizowany, dedykowany dla oświetlenia 12V lub 24V. Wyposażony w liczne zabezpieczenia, stanowi stabilne i trwałe źródło zasilania dla taśm LED, opraw schodowych czy innego rodzaju źródeł światła. Wszystkie zasilacze dopuszkowe dostępne w naszym sklepie zostały wyposażone w kompaktową i w pełni szczelną obudowę IP67. Pozwala to na ich stosowanie w standardowych puszkach instalacyjnych FI60, zarówno w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Zasilacz dopuszkowy – kiedy stosować?

Zasilacz LED do puszki stanowi idealne rozwiązanie, kiedy zależy Ci na dyskretnym montażu źródła zasilania oświetlenia. Możliwość instalacji w standardowej puszce instalacyjnej zapewnia nie tylko estetyczne wykończenie, ale również łatwy dostęp w przypadku serwisowania lub wymiany. Transformator LED do puszki z powodzeniem sprawdza się w wielu instalacjach, a nasi klienci bardzo często wybierają go przy montażu oświetlenia schodów czy korytarzy. Dzięki kompaktowym gabarytom jest on stosowany nie tylko wewnątrz puszki, ale również w innych miejscach montażowych. Wyposażony w hermetyczną obudowę, zasilacz dopuszkowy jest w pełni odporny na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych. Może być stosowany w łazienkach oraz instalacjach zewnętrznych, a dzięki wychodzącym przewodom instalacyjnym będzie łatwy w montażu i instalacji.

Puszka na zasilacz LED – jaka średnica?

Wybierając puszki instalacyjne do zasilaczy LED, należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar i budowę. Średnica puszki ma kluczowe znaczenie przy montażu zasilaczy dopuszkowych. Standardowe modele tych urządzeń przeznaczone są do instalacji w puszce o średnicy 60 mm. Ich odpowiednio dopasowane wymiary umożliwiają swobodny montaż zasilacza wewnątrz puszki, a także podłączenie niezbędnych przewodów instalacyjnych. Oczywiście przed wyborem puszek instalacyjnych do zasilaczy zalecamy sprawdzenie nie tylko ich średnicy, ale również głębokości. Pamiętaj też, że każdy zasilacz LED do puszki chłodzony jest swobodnym obiegiem powietrza. Warto więc wybrać do niego puszkę wykonaną z materiałów odpornych na wysoką temperaturę, która zapewni bezpieczeństwo jego użytkowania.

Zasilacz dopuszkowy 12V i 24V – wybór napięcia zasilającego

Wybór między zasilaczem dopuszkowym o napięciu 12V a 24V powinien być podyktowany specyfikacją i wymaganiami podłączanego źródła światła. Zasilacz dopuszkowy 12V doskonale sprawdza się w przypadku mniejszych instalacji, gdzie taśmy LED nie są zbyt długie, a ryzyko spadku napięcia jest minimalne. Zalecamy ich stosowanie przy podłączaniu pasków LED, których długość nie przekracza 5 metrów. W przypadku rozbudowanych instalacji oświetleniowych znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wyższe napięcie zasilające. Zasilacz dopuszkowy 24V pozwoli Ci zasilić nawet do 10 metrów taśmy LED. W przypadku podłączenia jeszcze dłuższych odcinków LED pamiętaj o stosowaniu regularnych dosileń paska przynajmniej co 10 metrów. Napięcie 24V redukuje ryzyko nierównego oświetlenia, ale tylko w przypadku prawidłowej instalacji zasilacza.

Transformator LED do puszki

Zasilacze dopuszkowe to wygodne urządzenia, które zapewnią Ci stabilne i bezpieczne zasilania dla wielu systemów oświetlenia. Ich głównym zadaniem jest konwersja prądu sieciowego 230V na bezpieczne i niskie napięcie 12V lub 24V. Każdy dostępny w naszym asortymencie zasilacz LED do puszki nie tylko przekształca napięcie, ale także chroni źródło światła przed przepięciami i przeciążeniami. Wyposażony w liczne zabezpieczenia przeciwzwarciowe i nadnapięciowe jest niezawodny oraz bezpieczny nawet przy długotrwałej pracy. Wybierając zasilacz dopuszkowy, należy zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry, takie, jakie jak maksymalne obciążenie i napięcie wyjściowe. Powinny być one odpowiednio dopasowane do rodzaju i mocy podłączonego oświetlenia. Odpowiedni dobór transformatora ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia długiej żywotności oświetlenia uniknięcia problemów związanych z niestabilnym zasilaniem.

Zasilacz taśmy LED do puszki

Zasilacz dopuszkowy to coraz częściej stosowane rozwiązanie przy podłączeniu taśmy LED. Pozwala on na eleganckie ukrycie elementów elektrycznych wewnątrz puszki podtynkowej, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do urządzenia w razie konieczności kontroli jego pracy. Zastosowanie tego rodzaju źródła zasilania wymaga starannego planowania, aby taśmy LED, jak i zasilacz dopuszkowy pracowały prawidłowo w wybranym miejscu. Zasilacz LED do puszki należy odpowiednio dobrać nie tylko pod kątem napięcia, ale także mocy podłączonego oświetlenia. Obciążenie generowane przez źródło światła zawsze powinno być kilka procent niższe od maksymalnej mocy zasilacza. Taka instalacja zapewni jego długą i bezproblemową eksploatację przez cały okres użytkowania oświetlenia. Taśmy LED możesz podłączyć bezpośrednio do zasilacza lub zdecydować się na dodatkowy sterownik LED, który pozwoli Ci kontrolować ich natężenie i barwę światła.