Sterownik RGB to inteligentne urządzenie, które umożliwi Ci pełną kontrolę nad wielokolorowym oświetleniem. Sterownik do LED RGB zyskał olbrzymią popularność, dzięki coraz szybciej rozwijającej się nowoczesnej technologii. Dziś sterować oświetleniem RGB będziesz mógł za pomocą bezprzewodowego pilota, kontrolera dotykowego lub aplikacji na smartfonie. Wszystkie te urządzenia pozwolą Ci na wybór dowolnego koloru z palety barw RGB i regulację natężenia światła. Każdy dostępny w naszym sklepie sterownik LED RGB ma również wiele dodatkowych funkcji i wbudowanych automatycznych programów świecenia. Zapoznaj się z bogatym asortymentem sklepu Mario-LED i wybierz odpowiedni sterownik RGB do swojej instalacji oświetleniowej.

Filtruj

Sterownik do LED RGB - jaki wybrać?

Obecnie rynek oferuje wiele możliwości sterowania wielokolorowym oświetleniem LED. Dziś najpopularniejszy sterownik RGB to model radiowy, bezprzewodowo komunikujący się z kontrolerem. Jest to urządzenie, które poprzez zastosowanie wysokiej częstotliwości radiowej 2,4 GHz ma zasięg nawet 30 metrów. Pozwala to na sterowanie oświetleniem RGB w całym domu lub firmie, bez potrzeby przechodzenia do innego pomieszczenia. W naszym asortymencie najczęściej wybierane sterowniki RGB to kontrolery firmy Mi-Light. Charakteryzują się one długą i bezproblemową pracą, a także oferują wiele możliwości sterowania oświetleniem w niezbyt wygórowanej cenie. Wybierając sterownik do LED RGB, warto zwrócić uwagę na polskiego producenta Elegant, którego produktów jesteśmy oficjalnym dystrybutorem. Oferuje on wszechstronne urządzenia, a także sterowniki z wbudowanym mikrofonem lub gniazdem Mini Jack. Sterownik muzyczny LED pozwoli Ci stworzyć efektowne animacje zgodnie z rytmem i tempem grającej muzyki.

Kontroler LED RGB

Decydując się na sterownik do taśmy LED RGB, możesz wybrać kompletny zestaw lub samemu skompletować niezbędne produkty. Sterownik RGB wymaga zastosowania odpowiedniego kontrolera, który umożliwi Ci bezprzewodowe sterowanie wielokolorowym oświetleniem. Może być to zarówno pilot RGB, jak i sterownik dotykowy montowany w puszcze FI60 (pod 230V) lub natynkowo (zasilany bateryjnie 2xAAA). Każdy dostępny w naszym sklepie sterownik RGB może być kontrolowany również za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Wymaga to zastosowania zewnętrznego mostka Wi-Fi lub wybrania urządzenia z serii Smart, lub ZigBee, kompatybilnego z inteligentnymi systemami sterowania. Oczywiście możesz zdecydować się także na kontroler LED RGB przewodowy. Należy podłączyć go między zasilaczem a sterowanym źródłem światła i nie wymaga on stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów. W bogatej ofercie sklepu Mario-LED znajdziesz kontrolery RGB 1-strefowe lub wielostrefowe. W zależności od potrzeb danej instalacji będziesz mógł sterować swoim oświetleniem RGB za pomocą jednego pilota, dzieląc je na indywidualnie kontrolowane strefy.

Pilot LED RGB

Dziś mamy wiele możliwości sterowania oświetleniem jednak cały czas najchętniej wybierany jest pilot do LED. Jest to przede wszystkim wygodne i szybkie w użyciu urządzenie, pozwalające a zmianę koloru światła czy regulację jego jasności. Pilot LED RGB zaoferuje Ci możliwość bezprzewodowego sterowania oświetleniem, a komunikacja radiowa zapewni zasięg nawet do 30 metrów. Każdy sterownik LED RGB możesz kontrolować za pomocą jednego pilota lub wybrać wielostrefowe urządzenie z możliwością podziału odbiorników na indywidualnie sterowane strefy. Pilot Mi Light w zależności od wybranego modelu kontrolera umożliwi ci podział oświetlenia na 4 lub 8 indywidualnie kontrolowanych sekcji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie w przypadku rozbudowanych instalacji oświetleniowych. Pozwala na sterowanie oświetleniem RGB w całym domu lub firmie z wykorzystaniem tylko jednego kontrolera. Za pomocą pilota RGB będziesz mógł nie tylko zmienić kolor całego podłączonego oświetlenia, ale również wybrać tryb świecenia poszczególnie podłączonych sterowników. Każda strefa wymaga przypisania przynajmniej jednego odbiornika lub inteligentnego źródła światła. Warto wspomnieć o tym, że nie ma limitu co do ilości przypisanych urządzeń do jednej sekcji.

Sterownik do taśmy LED RGB - moc i napięcie

Wybierając sterownik do taśmy LED RGB, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej długość, ale również moc i napięcie zasilające. Instalacje 12V wymagają podłączenia sterownika RGB co 5 metrów, natomiast 24V - co 10 metrów. Należy pamiętać również o tym, że maksymalna moc podłączonej taśmy LED RGB nie powinna przekraczać obciążenia obsługiwanego przez dany model sterownika. Przeciążenie sterownika może doprowadzić do jego szybkiego zużycia lub uszkodzenia. W przypadku podłączenia dłuższych odcinków taśmy LED powinniśmy wybrać dodatkowy wzmacniacz lub zdecydować się na kilka sterowników. Parując wiele kontrolerów RGB pod jedną strefę, możemy dowolnie rozbudować długość danej instalacji, bez potrzeby zakupu dodatkowych wzmacniaczy sygnału.

Poprawnie podłączony sterownik do taśmy LED RGB zagwarantuje Ci odpowiednią pracę całego zainstalowanego oświetlenia. Każdy wybrany kolor będzie świecił w pełni jednolicie na całej długości paska. Wybrane automatyczne tryby będą płynnie zmieniać barwy, a regulacja natężenia pozwoli na natychmiastowe dostosowanie mocy oświetlenia do naszych indywidualnych potrzeb. Dostępne w naszej ofercie urządzenia to uniwersalne kontrolery pracujące w zakresie napięcia 12V-24V. Oznacza to, że każdy sterownik RGB będziesz mógł podłączyć zarówno do taśmy LED 12V, jak i 24V.

Sterowanie RGB - wybór systemu sterowania

Sterować oświetleniem RGB można na wiele sposobów, a do tego celu wykorzystasz zarówno pilot, kontroler dotykowy, jak i aplikację mobilną. Dziś na rynku mamy dostępne różne systemy sterowania, które świetnie sprawdzają się zarówno przy instalacji taśmy LED, jak i innych wielokolorowych źródeł światła.

Obecnie najpopularniejszy system sterowania oferuje firma Mi-Light. Wśród tych inteligentnych urządzeń znajdziemy:

  • Sterownik RGB radiowy - bezprzewodowa komunikacja z kontrolerem (zasięg do 30 metrów)
  • Sterownik RGB Wi-Fi - możliwość sterowania oświetleniem przez aplikację Tuya Smart lub MiBoxer Smart
  • Sterownik RGB ZigBee - kontroler kompatybilny z systemem Smart Home ZigBee 3.0

W przypadku wyboru systemu sterowania oświetleniem RGB zwróć uwagę na markę Elegant. Oferuje ona sterowniki RGB zaprojektowane przez polskich programistów. To oznacza, że każde urządzenie możemy dopasować pod indywidualne wymagania klienta. Warto również podkreślić, że znajdziemy tu kontrolery z wbudowanym mikrofonem. Są to urządzenia, które automatycznie wykrywają tempo utworu oraz dostosowują oświetlenia do jego głośności i rytmu. Oczywiście dostępne są także modele bez mikrofonu, którymi będziesz mógł sterować przy pomocy kontrolerów Mi-Light, Świetlika B320 lub aplikacji mobilnej Elegant.