Taśma LED Cyfrowa RGB+NW 14,4W 24V TM1814 60 LED/m IP68 HIGHLIGHT
Taśma LED Cyfrowa RGB+NW 14,4W 24V TM1814 60 LED/m IP68 HIGHLIGHT

72,90 

72,90 

Produkt dostępny na zamówienie

Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Taśma LED Cyfrowa RGB+NW 14,4W 24V TM1814 60 LED/m IP68 HIGHLIGHT

72,90 

Taśma LED cyfrowa RGBW 24V wodoszczelna wyposażona w 60 diod SMD5050 i mikroprocesory sterujące TM1814. Cyfrowa taśma LED o klasie szczelności IP68, która poradzi sobie w instalacjach zewnętrznych czy łazienkach.

Produkt dostępny na zamówienie

Zapytaj o produkt
Kontakt hurtowy
EAN: 5905141725483 SKU: ML-5483 Kategoria:

Taśma LED Cyfrowa RGBW Neutralna 24V TM1814 wodoszczelna 14,4W/m HIGHLIGHT

Taśma LED wodoszczelna cyfrowa RGBW wyposażona w 60 diod SMD5050/m i mikroprocesory sterujące o oznaczeniu TM1814. Cyfrowa taśma LED RGBW 24V IP68 o mocy 14,4W/m to nowa jakość i jeszcze większe możliwości oświetleniowe. Zastosowanie procesorów sterujących, które odpowiadają za ustawienie każdego z modułów taśmy osobno (sekcja co 6 diod = 1 piksel) pozwoliło nam na uzyskanie praktycznie nieograniczonej liczby programów świetlnych i kolorystycznych. Taśma LED cyfrowa RGBW w połączeniu ze sterownikiem oferuje nam ogromny wybór wyjątkowych przejść świetlnych czy animacji, które oczarują każdego użytkownika. Nasza taśma LED HIGHLIGHT została pokryta grubą warstwą wodoszczelnej powłoki, która zapewnia jej wysoką klasę szczelności IP68. Wodoszczelna taśma LED cyfrowa doskonale poradzi sobie w każdej instalacji zewnętrznej (również przy basenie lub wodzie), a także w łazienkach, czy innych miejscach o podwyższonej wilgotności.

Na taśmie LED zastosowano 60 diod SMD5050/m, a każdy jej piksel składa się z 6 diod, które mogą emitować dowolny kolor z palety barw RGB i światło białe neutralne. Metr bieżący naszej taśmy to 10 indywidualnie sterowanych pikseli. Taśma LED zasilana jest prądem o napięciu 24 V i pobiera ok. 14,4 W/m. Taśmę możemy dowolnie przycinać na wybraną długość, a jej sekcie cięcia występują co 6 diod (10 cm).

Taśma LED Cyfrowa RGB+NW 14,4W 24V TM1814 60 LED/m IP68 HIGHLIGHT

Cena dotyczy 1 metra taśmy LED. Przewody przyłączeniowe należy przylutować we własnym zakresie.

Taśma LED Cyfrowa RGBW 24V 14,4W/m IP68 HIGHLIGHT

Taśma LED cyfrowa RGBW 24V 14,4W wododszczelna to produkt z serii HIGHLIGHT, czyli najlepsze rozwiązanie dla każdego wymagającego klienta. Jest to taśma LED, która została wyposażona w wyselekcjonowane diody EPISTAR oraz potrójne podłoże PCB. Charakteryzuje się zdecydowanie lepszą wydajnością świetlną, a przy tym przewyższa swoją żywotnością inne, standardowe paski LED. Taśmy LED z serii HIGHLIGHT to produkty sprawdzone i przetestowane pod kątem jakości i żywotności. To m.in. te cechy wyróżniają profesjonalne taśmy od ich najtańszych zamienników. Taśmy LED profesjonalne charakteryzują się ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością od taśm ekonomicznych, czyli aż ok. 50 000 godzin pracy, oraz większym, nawet dwukrotnie strumieniem świetlnym przy zachowaniu tej samej mocy taśmy. Wyselekcjonowanie diod pozwala na uzyskanie jednolitej barwy na całej długości taśmy (+- 5 %). Taśma świetnie sprawdzi się w domach, miejscach komercyjnych i obiektach publicznych, oraz wszędzie tam, gdzie będzie musiała pracować przez całą dobę.

Taśma LED Cyfrowa RGBW Neutralna 24V TM1814 wodoszczelna 14,4W/m HIGHLIGHT

Dlaczego taśmy LED cyfrowe to szczyt możliwości branży oświetleniowej?

Indywidualnie adresowane diody LED RGB umieszczone na pasku można dziś nazwać szczytem możliwości, jakie oferuje nam branża oświetleniowa. Taśmy LED cyfrowe to niezwykle uniwersalne paski LED, których zastosowanie jest całkowicie nieograniczone. Mogą stanowić dodatkowe źródło światła, a także być wykorzystywane to tworzenia wyjątkowych animacji świetlnych przy użyciu odpowiedniego sterownika. Wykorzystując cyfrowe taśmy LED, możemy efektownie oświetlić każde pomieszczenie naszego domu, schody, a nawet elewację zewnętrzną. Są one także bardzo chętnie wykorzystywane w restauracjach, pubach czy klubach, gdzie ich światło eksponuje wybrane elementy aranżacji, czy jest powiązane z rytmem grającej muzyki.

Podłączenie:
Taśma LED cyfrowa RGBW posiada 3-piny przyłączeniowe, które składają się na następujące wyprowadzenia:

  • GND (przewód biały lub czarny) – masa modułu
  • 24 V (przewód czerwony) – napięcie zasilania
  • DIN (przewód zielony) – sygnał sterujący

HIGHLIGHT

Taśma LED w wersji HIGHLIGHT to najwyższa jakość potwierdzona w warunkach laboratoryjnych. Taśma zbudowana jest z wyselekcjonowanych diod LED i wyposażona w potrójny podkład PCB, przez co jej żywotność sięga nawet 50000h.

Highlight

Mikroprocesory sterujące

Taśma LED cyfrowa na każdej ze swoich sekcji została wyposażona w mikroprocesory sterujące. Taka konstrukcja sprawia, że każdy moduł cyfrowej taśmy jest indywidualnie sterowanym pikselem.

TM1814

Zasilanie 24V

Taśma LED 24V to wyższe napięcie zasilające i niższe jego spadki w porównaniu z taśmą 12V. Taśmy 24V doskonale sprawdzą się w instalacjach szeregowych, pozwalając podłączenie długich odcinków LED.

Zasilanie 24V

IP68 – wodoszczelna powłoka

Taśma LED została pokryta wodoszczelną powłoką silikonową IP69. Jest to wyjątkowo gruba i szczelna powłoka, która zapewnia diodom odpowiednią ochronę przed wilgocią i szkodliwymi warunkami zewnętrznymi.

Klasa szczelności IP68

Potrójny podkład PCB

Zastosowanie potrójnego podkładu PCB w połączeniu z grubymi miedzianymi ścieżkami sprawiło, że ciepło wytwarzane przez diody LED rozkłada się po całej powierzchni taśmy a im niższa temperatura jej pracy, tym dłuższa żywotność.

Podkład PCB

Taśma klejąca 3M

Wykorzystanie trwałej i mocno przylegającej do podłoża taśmy klejącej 3M, gwarantuje stabilność montażu do każdego rodzaju powierzchni. Zalecamy montaż pasków wyłącznie w dedykowanych do nich profilach do taśm LED.

Taśma klejąca 3M

Markowe diody LED

Wyselekcjonowane, markowe diody LED emitują znacznie więcej światła niż ich tańsze zamienniki. Diody montowane w naszych taśmach LED to gwarancja wysokiej wydajności świetlnej i trwałości marki EPISTAR.

Wyselekcjonowane diody LED

Gwarancja 2 lata

Taśmy LED wodoodporne HIGHLIGHT objęte są dwuletnią gwarancją. Każda partia jest sprawdzana w naszym laboratorium pod kątem zgodności ze specyfikacją. Każda taśma LED posiada deklarację zgodności CE i jest gwarancją niezawodności oraz najwyższej jakości.

2-letnia gwarancja

Jak wybrać zasilacz do taśmy LED?

Podłączenie taśmy LED do źródła prądu wymaga zastosowania zasilacza o odpowiedniej mocy. Głównym zadaniem zasilacza jest dostosowanie napięcia do wymagań taśmy LED, którą będziemy chcieli podłączyć. Sam zasilacz powinien mieć zawsze takie samo napięcie jak taśma, a jego moc należy pomnożyć przez liczbę metrów paska, którą chcemy podłączyć i dodać około 10% zapasu mocy.

Sterowanie taśmą LED

Taśmy LED to uniwersalne produkty oświetleniowe, którymi będziemy mogli sterować przy użyciu pilota, sterownika naściennego czy aplikacji na smartfonie. Wybierając system sterowania do Twojej taśmy LED, będziesz potrzebował sterownika, który podłączysz między zasilaczem a samym paskiem, oraz odpowiedniego kontrolera. W asortymencie naszego sklepu skompletujesz cały zestaw do sterowania Twoim nowoczesnym oświetleniem.

Montaż w profilu aluminiowym

Decydując się na montaż taśmy LED w profilu aluminiowym, zapewniasz jej odpowiednie podłoże montażowe, które skutecznie odprowadza ciepło. Profile doskonale współpracują z taśmami LED, zapewniając im dłuższą żywotność, ale także zwiększając ich spektrum zastosowań.

NAPIĘCIE 24V/DC
MOC 14,4W/1MB
BARWA ŚWIATŁA R/G/B/NW
STOPIEŃ OCHRONY IP 68
ILOŚĆ DIOD 60 DIOD/1MB
TYP DIOD EPISTAR 5050 SMD
PROCESORY STERUJĄCE TM1814
KĄT ŚWIECENIA 120°
STRUMIEŃ ŚWIETLNY RGB 420 lm / White 220 lm
ŻYWOTNOŚĆ 50 000h
PODŁOŻE BIAŁE PCB, WARSTWA SAMOPRZYLEPNA 3M