Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Sterownik kaskadowy

Sterownik kaskadowy LED to urządzenie, w które z łatwością wyposażysz istniejącą instalację oświetleniową na schodach czy korytarzu. Jest to prosty, a zarazem wielofunkcyjny sterownik, który umożliwia rozjaśnianie się po kolei kolejnych punktów świetlnych w płynny i efektowny sposób. Ponadto sterownik kaskadowy pozwoli Ci dokładnie w ten sam sposób zaprogramować wygaszania świateł. Sterownik sekwencyjny do LED ma stałe czasy działania animacji, przez co nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. Do każdego punktu świetlnego wystarczy podłączyć po jednym urządzeniu, aby uzyskać efekt kolejno włączanych sekcji. Nasz sterownik kaskadowy jest kompatybilny z włącznikami bistabilnymi i czujnikami ruchu, które całkowicie zautomatyzują pracę Twojego oświetlenia.

Sterownik kaskadowy – zasada działania

Sekwencyjny sterownik kaskadowy to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala na uzyskanie płynnych efektów bez potrzeby prowadzenia przewodów z każdego punktu do centralki. Sterownik kaskadowy LED należy podłączyć przy każdym źródle światła w danej instalacji. Działa on na zasadzie opóźnienie włączenia kolejnej sekcji świateł, przez co pozwala na stworzenie płynnej animacji kolejno włączających się lamp. W zależności od rodzaju podłączenia sterownik kaskadowy zaoferuje Ci efekt:

 • światła zapalającego się kolejno od pierwszego do ostatniego i wyłączanego w tej samej kolejności
 • światła zapalającego się kolejno od pierwszego do ostatniego i wyłączanego w momencie odłączenia zasilania
 • światła zapalającego się od pierwszego i od ostatniego do środka równocześnie, świecą i nie gasną do momentu wyłączenia zasilania

Sterownik kaskadowy LED 12V i 24V

Oferowany w naszym sklepie sterownik kaskadowy doskonale współpracuje z oświetleniem o bezpiecznym i niskim napięciu zasilającym. Będziesz mógł podłączyć go do źródeł światła zasilanych prądem 5V, 12V lub 24V. Jego maksymalne obciążenie wynosi 1A, co oznacza, że każdy punkt świetlny do którego został zastosowany sterownik kaskadowy, nie może mieć mocy większej niż:

 • 5W dla instalacji 5V
 • 12W dla instalacji 12V
 • 24W dla instalacji 24V

Ponadto sterownik schodowy kaskadowy może pracować z:

 • czujnikami ruchu, które automatyczne wykrywają osoby na schodach i korytarzu
 • włącznikami bistabilnymi – standardowe włączniki światła
 • bez żadnych włączników i czujników

Nasz sterownik sekwencyjny ma zaprogramowane stałe czasy animacji i efektów:

 • opóźnienie włączenia kolejnej sekcji: 0,2sek
 • czas świecenia przy pracy z czujnikami lub włącznikami dzwonkowymi 45sek
 • opóźnienie włączenia kolejnej sekwencji: 0,4sek

Sterownik schodowy kaskadowy

Sekwencyjne i płynne włączanie się kolejnych punktów świetlnych to efekt bardzo pożądany na każdej klatce schodowej. Animacja kolejno zapalających się źródeł światła jest niezwykle efektowna i stosowana zarówno w domowych, jak i komercyjnych projektach. Niestety w przypadku istniejących już instalacji, wykorzystując standardowy sterownik schodowy LED, trzeba liczyć się z jej większą modernizacją. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, którzy mają już zainstalowane oświetlenie schodowe, w naszym asortymencie pojawił się sterownik schodowy kaskadowy. Po zainstalowaniu go przy każdej oprawie schodowej lub taśmie LED możemy uzyskać efekt płynnie włączających się kolejnych sekcji oświetlenia schodowego. Sterownik kaskadowy LED jest na tyle mały, że z łatwością schowasz go w standardowej puszcze instalacyjnej o średnicy 60 mm. Pamiętaj, że w przypadku istniejącej instalacji oświetlenia schodowego lub korytarzowego będziesz potrzebować dokładnie tyle sterowników, ile znajduje się w niej punktów świetlnych.