Taśmy LED RGBW to połączenie standardowego paska LED w wersji RGB z możliwością emitowania światła również w czystej i białej barwie. Taśma LED RGBW została wyposażona w diody LED SMD oparte na 4 nowoczesnych chipach. Na takim pasku znajduje się jedna dioda łączona z diodą w wersji RGB oraz Mono w wybranej, jednej barwie bieli. W naszym asortymencie znajdą Państwo taśmy LED RGBW z możliwością świecenia w dowolnym kolorze palety RGB oraz barwie ciepłej, neutralnej bądź zimnej. Warto wspomnieć tutaj także o nowości, jakim są taśmy LED RGBW w wersji COB. Są to jedne z nielicznych taśm LED, które umożliwią Ci dowolny wybór barwy świecenia, przy zachowaniu w pełni jednolitej linii światła.

Filtruj

Taśmy LED RGBW - wersja HIGHLIGHT I PREMIUM

Wybór odpowiedniej taśmy LED RGBW to dziś wcale nie jest takie łatwe zadanie. Pasek LED RGBW dostępny jest w wielu wersjach i opcjach, a najtańszy na rynku możemy kupić już w cenie wersji jednokolorowej. Jeśli zależy nam na trwałym i wydajnym oświetleniu, warto jednak zastanowić się nad produktami z wyższej półki. W naszym asortymencie oferujemy dwie serie taśm LED.

Pierwsza z nich do taśmy LED RGBW 12V w wersji Premium. Jest to nasza odpowiedź na obecne zapotrzebowanie rynku i konkurent dla najtańszych na rynku produktów EKO. Taśmy LED RGBW Premium zostały wyposażone w podwójny podkład PCB oraz sprawdzone diody LED. Zasilane są one prądem o napięciu 12V i przeznaczone są głównie do dekoracji oraz ozdoby. Na wszystkie produkty z serii Premium udzielamy 2-letniej gwarancji.

Taśmy LED RGBW HIGHLIGHT to najwyższa półka wśród oferowanych w naszym asortymencie produktów. Wyposażone zostały w potrójne podłoże PCB oraz markowe diody firmy Epistar. Są uniwersalne w zastosowaniu i doskonale sprawdzą się do całodobowej pracy. Wszystkie taśmy LED RGBW w wersji HIGHLIGHT objęte są 3-letnią gwarancją.

Taśma LED RGBW 24V i 12V

Pasek LED RGBW podobnie jak inne taśmy LED dostępne w naszym asortymencie występuje w wersji 12V i 24V. Taśmy LED RGBW 12V (Premium) to najlepszy wybór w przypadku krótkich odcinków oświetleniowych. Decydując się na taśmy LED zasilane prądem o napięciu 12V, musimy szczególnie pamiętać o spadkach napięcia występujących na samym pasku. Tego rodzaju instalacje należy zasilać przynajmniej co 5 metrów w celu zachowania w pełni jednolitej mocy światła na całym odcinku podłączonej taśmy. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku taśmy LED RGBW 24V. Jest to pasek LED zasilany prądem o wyższym napięciu, co sprawia, że występują w nim znacznie mniejsze spadki napięcia na samej taśmie. To właśnie dlatego taśma LED RGBW 24V jest najczęściej stosowana w przypadku długich odcinków oświetleniowych. Należy je zasilać jedynie co 10 metrów, co przekłada się na znacznie łatwiejszą instalację i przejrzyste rozłożenie przewodów instalacyjnych.

Jak podłączyć taśmę LED RGBW?

Każda taśma LED RGBW jest wyposażona w 5 żył przyłączeniowych, w których jedna z nich jest zasilająca (+), natomiast pozostałe odpowiadają za poszczególne kolory światła. Oznaczenia R, G i B to podstawowe kolory palety RGB, czyli czerwony, zielony i niebieski natomiast W oznacza wybrane światło białe. W przypadku podłączenia taśmy LED RGBW niezbędny będzie nam także odpowiedni zasilacz LED. Wybieramy go podobnie jak w standardowych paskach LED, dobierając to samo napięcie zasilające i pamiętając o zachowaniu przynajmniej 10% zapasu mocy. Do podłączenia taśmy LED RGBW niezbędny jest również dedykowany sterownik RGBW. Tylko i wyłącznie przy pomocy odpowiedniego kontrolera, będziemy mogli cieszyć się jej pełnymi możliwościami i swobodą w przypadku zmiany koloru światła. Sterownik do taśmy LED RGBW podłączamy przed samym paskiem LED i za samym zasilaczem, Oznacza to, że jest on przystosowany już do bezpiecznego napięcia zasilającego. Wybierając kontroler, pamiętajmy, aby zachować w nim przynajmniej 10% zapasu mocy pod względem podłączonego oświetlenia, podobnie jak w przypadku samego zasilacza.

Taśma LED RGBW IP65

Taśmy LED RGBW mogą być stosowane również w instalacjach zewnętrznych czy łazienkach. Do tego celu najlepiej wybierać wodoodporne paski, które odporne są na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych, a także wilgoci w łazience. Taśma LED RGBW IP65 może być zabezpieczona przezroczystym silikonem lub wyjątkowo cienką, wodoodporną powłoką. W naszym asortymencie oferujemy jedynie taśmy LED RGBW w powłoce HEAT SHRINK, czyli wyjątkowo cienkiej i szczelnej osłonie, która, zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła, a także nie żółknie, jak to miało miejsce w przypadku powłok silikonowych.

Taśmy LED RGBW IP65 HEAT SHRINK dzięki odpowiedniej konstrukcji mają taką samą trwałość jak standardowe taśmy Ledowe, a jej moc świetlna nie zmienia się, dzięki zastosowaniu odpowiednio cienkiej, wodoodpornej powłoki. Taka taśma LED RGBW IP65 z łatwością poradzi sobie w łazience, ale także będziemy mogli zainstalować ją w podbitce zewnętrznej, na balkonie czy na elewacji. W przypadku wszystkich instalacji zewnętrznych taśm LED polecamy wykorzystać profil aluminiowy LED, który zapewni im dodatkową ochronę, oraz zagwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła z diod LED.