Zapytanie hurtowe


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zapytanie o produkt


Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Czujnik ruchu schodowy

Czujki ruchu schodowe to urządzenia, które służą do wykrywania ruchu w obszarze, w którym się znajdują. W odróżnieniu od standardowych czujników ruchu mają one bardzo wąski kąt detekcji, stąd doskonale sprawdzają się w przypadku instalacji oświetlenia schodowego. Czujnik ruchu schodowy, który znajdziesz w ofercie naszego sklepu, zamontujesz w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm (modele podtynkowe), bądź nawierzchniowo na powierzchni ściany (modele natynkowe). Dostępne w tej kategorii czujniki ruchu schodowe przeznaczone są do zwykłych lub cyfrowych taśm LED. Pozwolą one w pełni zautomatyzować prace Twojego oświetlenia schodowego, włączając je w momencie wykrycia osoby wchodzącej na schody bądź przechodzącej korytarzem. Czujnik ruchu schodowy to idealne uzupełnienie naszej oferty taśm i sterowników LED, które wykorzystamy do inteligentnego oświetlenia schodów, czy korytarza.

Czujki ruchu na schody

Czujniki ruchu schodowe mają za zadanie w pełni zautomatyzować pracę Twojego oświetlenia zamontowanego na klatce schodowej lub korytarzu. Czujki ruchu schodowe możesz z powodzeniem zamontować na początku i końcu klatki schodowej lub korytarza. Mogą one być również zastosowane na półpiętrze w przypadku rozbudowanych instalacji oświetleniowych. Dostępne w naszej hurtowni czujki ruchu na schody zostały wyposażone w niezwykle czułe sensory odbiciowe marki Sharp o bardzo wąskim kącie detekcji. Oznacza to, że nasze czujniki schodowe działają sprawnie i niezawodnie, a dzięki możliwości regulacji czułości działania (odległości, na jaką ma reagować) bez problemu dostosujesz każde z urządzeń do indywidualnych preferencji. Warto podkreślić również możliwość regulacji czasu, na który zostanie włączone oświetlenie. W przypadku naszych czujek schodowych masz możliwość podtrzymania włączonego oświetlenia od momentu wykrycia ruchu na okres od 5 do 90 sekund. Za każdym razem proces włączania i wyłączania oświetlenia przebiega w sposób płynny, co oznacza, że jest ono rozjaśniane lub wygaszane.

Oświetlenie schodów LED z czujnikiem ruchu

Oświetlenie schodowe z czujnikami ruchu pozwoli Ci całkowicie zapomnieć o wykorzystywaniu standardowych włączników światła. Wybierając sterownik schodowy LED bądź jednokolorowe taśmy LED do oświetlenia schodów warto wybrać do nich dedykowane czujniki ruchu, które pozwolą w pełni zautomatyzować proces włączania i wyłączania Twojego nowoczesnego oświetlenia. W naszym sklepie znajdziesz czujniki ruchu schodowe dedykowane do sterowników obsługujących cyfrowe taśmy LED, jak i sensory przeznaczone do standardowych, jednokolorowych pasków. W ciągłej sprzedaży oferujemy:

  • Czujnik ruchu schodowy dopuszkowy FS1 – dostępny w kolorze białym lub czarnym. Dedykowany jest do oferowanych w naszym sklepie sterowników schodowych Elegant, przeznaczonych do cyfrowych taśm LED. Montowany w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm.
  • Czujka ruchu schodowa FS2 – urządzenie w jednym kolorze, przeznaczone do cyfrowych taśm LED i sterowników schodowych Elegant. Sensor montowany nawierzchniowo na powierzchni ściany.
  • Schodowy czujnik ruchu FS24 – sensor przeznaczony do jednokolorowych taśm LED, służący do ich automatycznego włączania i wyłączania. Jest to czujnik dostępny w kolorze białym lub czarnym i zamontujesz go w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm.

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie czujniki ruchu schodowe mają wiele możliwości regulacji oraz wąski kąt detekcji. Nasze urządzenia pozwolą Ci na indywidualne dopasowanie odległości działania sensora oraz czasu pracy oświetlenia od momentu wykrycia ostatniego ruchu.

Schodowy czujnik ruchu – zasada działania

Czujniki ruchu schodowe, które znajdziesz w sklepie Mario-LED wyposażone zostały w sensory firmy Sharp o wąskim kącie detekcji. Zastosowanie markowych komponentów podczas produkcji sprawiło, że ich działanie sprawne i niezawodne. Polega ono na wysyłaniu niewidzialnego promienia w kierunku wykrywanego obiektu. Promień ten odbija się od ruchomego obiektu (np. nogi człowieka) i wraca do czujnika, co pozwala na jego wykrycie. Wykorzystując nasze czujki ruchu schodowe, nie musisz stosować żadnych luster naprzeciwko ich sensorów. Działają one w pełni automatycznie, a dzięki licznym regulacją z łatwością dopasujesz je do wymagań danej instalacji oświetlenia schodowego. Warto podkreślić, że nasz schodowy czujnik ruchu wykrywa jedynie obiekty na wprost (wąski kąt detekcji), co oznacza, że nie włączy Twojego oświetlenia, kiedy będziesz przechodził obok niego, a nie wejdziesz na klatkę schodową lub korytarz. Kiedy czujnik ruchu schodowy wykryje obiekt, włączy oświetlenie i jednocześnie zaświeci się czerwona dioda z przodu jego obudowy.

Jak podłączyć oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu?

W zależności od wybranego modelu czujnika schodowego będziesz mógł zamontować go natynkowo lub podtynkowo, a także zastosować do cyfrowych lub standardowych taśm LED. Wybierając czujnik ruchu schodowy do cyfrowych taśm LED (FS1 lub FS2) należy podłączyć go bezpośrednio do sterownika, wykorzystując przewody sterujące o małym przekroju (do 0,75 mm). Czujki ruchu schodowe powinny być również podłączone do zasilania. W tym przypadku możemy wykorzystać zasilanie sterownika bądź jeśli znajdują się one w dużej odległości od urządzenia sterującego zastosować odrębne zasilanie. Wybierając schodowy czujnik ruchu do jednokolorowych LED (FS24), należy zainstalować go przelotowo – na wejściu bezpośrednio do zasilacza LED (V+ i V-), a na wyjściu do instalowanego paska LED. Nasze schodowe czujniki ruchu są kompatybilne również z włącznikami ściennymi, dzięki czemu będziesz mógł zdecydować czy w danym momencie chcesz włączać oświetlenie manualnie bądź w pełni automatycznie.