Sterownik do LED to urządzenie przeznaczone do sterowania nowoczesnym oświetleniem. Jest to kontroler, który umożliwia regulację wielu parametrów w zależności od podłączonego źródła światła. W asortymencie sklepu Mario-LED znajdziesz najpopularniejsze sterowniki do taśm LED, ale także urządzenia obsługujące lampy 230V. Możemy pochwalić się bardzo bogatą ofertą, w której występują najczęściej wybierane systemy sterowania do LED. W ciągłej sprzedaży oferujemy wszystkie kontrolery LED marki Mi-Light, sterowniki współpracujące z inteligentnymi systemami Tuya Smart lub ZigBee, a także urządzenia pochodzące od polskich producentów. Sterownik LED to obecnie produkt, który cieszy się coraz większym uznaniem wśród wszystkich naszych klientów. Wykorzystując odpowiedni system do swojej instalacji oświetleniowej, będziesz mógł kontrolować jej wszystkie parametry przy pomocy pilota, sterownika dotykowego czy aplikacji na smartfonie.

Filtruj

Sterownik do Ledów - jaki wybrać?

Wybierając sterownik LED, najpierw należy zwrócić uwagę na napięcie zasilające i rodzaj źródła światła. W przypadku zasilania 12V i 24V do wyboru mamy sterowniki do LED obsługujące instalacje Mono (jednokolorowe), CCT (z możliwością regulacji barwy bieli) i wielokolorowe RGB, RGBW oraz RGB+CCT. Lampy 230V z możliwością ściemniania będą wymagały wykorzystania urządzenia obsługującego instalacje zasilane prądem gniazdkowym 230V AC. Pamiętaj, że ściemniacz LED 230V współpracuje jedynie ze ściemnialnym oświetleniem LED.

Po wyborze urządzenia obsługującego prąd o odpowiednim napięciu należy zdecydować się na model, który spełni Twoje oczekiwania pod względem sterowania. Możesz wybrać sterownik LED z pilotem, który pozwoli Ci na sterowanie oświetleniem za pomocą bezprzewodowego kontrolera lub sterownika dotykowego umieszczonego na ścianie. Coraz większą popularnością cieszą się dziś również sterowniki LED Wi-Fi z możliwością obsługi przez aplikację mobilną.

Jeśli wybrałeś już odpowiedni sterownik do Ledów, zwróć uwagę na moc całej instalacji. Moc podłączonego oświetlenia do kontrolera nie powinna być wyższa od jego maksymalnego obsługiwanego obciążenia. W przypadku bardziej rozbudowanych instalacji oświetleniowych warto wykorzystać dodatkowy sterownik LED lub wzmacniacz.

Kontroler LED do obsługi oświetlenia

Sterownik LED to element zestawu, który pozwoli Ci na sterowanie Twoim inteligentnym oświetleniem. W przypadku wielu systemów niezbędny będzie także kontroler umożliwiający bezprzewodową lub przewodową komunikację z urządzeniem sterującym. Kontroler LED to najczęściej pilot lub panel sterujący, za pomocą którego będziesz mógł zmienić kolor światła, jego natężenie czy wybrać jeden z wielu automatycznych trybów świecenia. Coraz szybciej rozwijająca się technologia pozytywnie wpłynęła również na rozwój i konstrukcję każdego kontrolera. Obecnie sterownik LED z pilotem dzięki zastosowaniu komunikacji radiowej o wysokim paśmie 2,4Ghz ma zasięg sięgający aż 30 metrów. Ponadto jest on odporny na zakłócenia sygnału, a szybkość jego transmisji sprawia, że każda zmiana trybu świecenia na kontrolerze, jest w momencie widoczna na sterowanym źródle światła.

Sterownik LED z pilotem

Pilot do LED to najczęściej wybierane urządzenie do wygodnego i intuicyjnego sterowania oświetleniem LED. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, a także mobilność sterownik LED z pilotem jest bardzo chętnie stosowany w instalacjach oświetlenia domowego i komercyjnego. W odróżnieniu od innych kontrolerów na jego obudowie znajdziemy wszystkie niezbędne przyciski (dotykowe lub manualne) do sterowania oświetleniem, a także przeznaczone do wyboru automatycznych trybów świecenia. Wybierając dziś kontroler LED, warto zwrócić szczególną uwagę na pilot Mi-Light, który stanowi najbardziej uniwersalne urządzenie na rynku. Jest on nie tylko wygodny w obsłudze, ale również umożliwia podział oświetlenia na indywidualnie sterowane strefy. W naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli kontrolerów, które pozwolą Ci na indywidualną obsługę 4, a nawet 8 sekcji oświetlenia. Dostępne są one najczęściej w kolorze białym lub czarnym, a ich design idealnie wpasowuje się w każde współczesne i nowoczesne wnętrze.

Sterownik do taśmy LED

Oświetlenie zbudowane w oparciu o taśmy LED występuje dziś coraz częściej w każdym nowoczesnym wystroju wnętrza. Paski LED potrafią zapewnić efektowne i dekoracyjne doświetlenie każdej aranżacji. Dzięki możliwości sterowania z łatwością dostosujesz ich strumień świetlny do nastroju i indywidualnych preferencji. W zależności od wybranego modelu taśmy LED do każdej z nich w naszym asortymencie znajdziesz odpowiedni rodzaj kontrolera. Sterownik taśmy LED najczęściej montowany jest po zasilaczu i przed kontrolowanym źródłem światła. Umożliwia on regulację jasności, wybór koloru światła w przypadku taśm LED o zmiennej barwie, a także na włączenie jednego z automatycznych trybów, które są indywidualne dla każdego modelu urządzenia. Sterownik do taśmy LED możesz obsługiwać za pomocą pilota, kontrolera dotykowego zamontowanego na ścianie lub aplikacji mobilnej. Doskonale sprawdza się on w przypadku prostych, jak i rozbudowanych systemów oświetlenia. Dzięki możliwości podziału taśm LED na indywidualnie sterowane strefy, wykorzystując sterownik do LED, będziesz miał pełną kontrolę nad każdą sekcją swojego oświetlenia.

Sterownik LED 12V

Instalacje 12V to cały czas najczęściej spotykany rodzaj napięcia zasilającego taśm LED. Występują one najczęściej w przypadku krótkich i mniej rozbudowanych projektów. Wybierając sterownik LED 12V do tego typu instalacji, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na całkowitą moc, ale także długość pasków LED. Moc podłączonego źródła światła nie powinna przekraczać maksymalnego obciążenia obsługiwanego przez dany model urządzenia. Niezwykle ważne jest również odpowiednie podłączenie sterownika. W przypadku kontrolerów do standardowych taśm LED najdłuższy odcinek taśmy od miejsca podłączenia nie powinien przekraczać 5 metrów. Wybierając taśmy LED cyfrowe, do każdego sterownika możemy podłączyć dowolną długość LED o liczbie sekcji nieprzekraczającej maksymalnej ilości obsługiwanych przez dane urządzenie pikseli.

Sterownik LED 24V

Oświetlenie 24V to standardowy i najlepszy wybór w przypadku bardziej rozbudowanych projektów i aranżacji. Ze względu na wyższe napięcie zasilające, taśmy LED 24V mają ograniczone spadki napięcia i wymagają mniejszej liczby przyłączy zasilania. Decydując się na sterownik LED 24V, będziemy w stanie obsłużyć znacznie bardziej rozbudowane instalacje niż w przypadku oświetlenia 12V. Sterownik do taśmy LED 24V ze względu na wyższe napięcie jest w stanie sterować źródłami światła o dwa razy większej mocy od urządzeń 12V. Jest to również najlepsze rozwiązanie w przypadku podłączenia długich odcinków taśm LED. Wymaga przyłączy jedynie co 10 metrów paska LED, co znacznie ogranicza liczbę urządzeń sterujących, jak i wykorzystanych przewodów instalacyjnych.

Jak podłączyć sterownik do taśmy LED?

Podłączając sterownik do taśmy LED, należy zainstalować go między zasilaczem a sterowanym źródłem światła. Sterownik LED przeznaczony jest do pracy z prądem o napięciu wymaganym do działania przez dany rodzaj oświetlenia. Oznacza to, sterownik LED 230V należy zainstalować bezpośrednio do sieci prądu, natomiast sterownik LED 12V lub 24V po zasilaczu, który jest niezbędny do podłączenia taśmy LED. Aby kontroler działał poprawnie, zasilacz LED nie powinien mieć większej mocy od maksymalnego obciążenia obsługiwanego przez dany model urządzenia. Podłączając przewody do sterownika, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na polaryzację przewodów. Kable przyłączeniowe od zasilania należy zainstalować do gniazd wejściowych sterownika (IN). Następnie złącza śrubowe na wyjściu (OUT) należy połączyć przewodem z instalowanym źródłem światła. W przypadku instalacji 230V i jednokolorowych 12V/24V będziemy mieli do podłączenia po dwa przewody na wejściu i wyjściu sterownika. Podłączając wielokolorowe taśmy LED, ilość przewodów na wyjściu będzie różnić się w zależności od podłączanego źródła światła: CCT - 3, RGB - 4, RGB - 5, RGB+CCT - 6. Po odpowiednim podłączeniu sterownika, w większości przypadków wymagana on procesu parowania z kontrolerem. Instrukcja parowania sterownika z pilotem czy innym kontrolerem dołączana jest do każdego z naszych urządzeń.