oswietlenie-neony-led

Profesjonalny montaż produktów LED

Taśmy LED to coraz częstsze rozwiązanie w aranżacjach wnętrz o charakterze publicznym. Świetnie sprawdzają się w domach, salach weselnych, kręgielniach, barach, restauracjach, kasynach, dyskotekach czy centrach handlowych. Ich możliwości zastosowania są tak duże, że mogą być wykorzystane zarówno jako oświetlenie dekoracyjne, główne, jak i pomocnicze.

To od Ciebie zależy, jak chcesz je wykorzystać.

 

Jakie są rodzaje taśm LED?

Na rynku istnieje wiele modeli taśm LED różniących się od siebie ilością diod w rolce, barwą generowanego światła (taśmy jednokolorowe, RGB, RGBW), stopniem jego nasycenia (ciepłe, neutralne, zimne), wydajnością oraz klasą szczelności. Jedne mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach (IP20), a innych można z powodzeniem używać na zewnątrz bez względu na panujące warunki atmosferyczne (równe lub wyższe IP65). Ze względu na swoje właściwości są bardzo chętnie wybierane jako forma oświetlenia przestrzeni o charakterze użytkowym.

led-oswietlenie-jozefow
oswietlenie-led-jozefow

 

Co jest potrzebne do montażu oświetlenia LED w miejscu publicznym?

Kiedy przedsięwzięcie jest większe i LEDy mają posłużyć do aranżacji sali weselnej, hotelowych korytarzy czy witryn i wnętrza nowoczesnych sklepów, wtedy nie obejdzie się bez pomocy profesjonalisty w dziedzinie montażu taśm LED – i tutaj wkraczamy my. Jesteśmy firmą, która ma bogate doświadczenie w instalacji LED-ów, z nami z powodzeniem oświetlisz powierzchnie użytkowe takie jak sale weselne, kręgielnie, bary, restauracje, kawiarnie, kina czy centra handlowe.

Czym charakteryzuje się profesjonalny montaż LED?

Złożony montaż całego systemu świetlnego w przestrzeniach użytkowych to nie przelewki, jeśli chcemy, aby wszystko działało sprawnie i bezawaryjnie przez długie lata. W takiej sytuacji niezbędne są wiedza i doświadczenie, które pozwolą na realizację najśmielszych projektów. Od wielu lat służymy doradztwem oraz pomocą w dziedzinie oświetlenia LED. Za naszym pośrednictwem zrealizujesz kompletne aranżacje świetle według swoich autorskich pomysłów lub opracowanych przez nas projektów dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

zobacz nasze rezalizacje

 Każdy realizowany przez nas projekt obejmuje:

  • wybór odpowiedniego źródła światła,
  • rozplanowanie całej instalacji elektrycznej wraz z niezbędnymi zasilaczami o odpowiedniej mocy, które pozwolą na płynne działanie całego systemu,
  • wybór włączników i systemów sterowania przeznaczonych do konkretnych źródeł światła,
  • przygotowanie listew do montażu LED-ów wraz z odpowiednim przycięciem, doborem niezbędnych osłonek, zaślepek oraz pozostałych elementów montażowych,
  • profesjonalny montaż całego zestawu przy użyciu naszej wiedzy, doświadczenia i sprzętu,
  • pomiary natężenia strumienia świetlnego.

Indywidualne podejście – za każdym razem

Najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta, dlatego do każdego pomysłu podchodzimy w sposób indywidualny i staramy się sprostać stawianym nam oczekiwaniom. Chcąc oświetlić przestrzenie użytkowe w Mario-led, nie tylko zakupisz niezbędne produkty do właściwie każdej aranżacji świetlnej, ale także otrzymasz fachową pomoc oraz profesjonalny montaż całej instalacji.

led-tasmy

Montaż LED – krok po kroku

Taśmy LED to coraz częstsze rozwiązanie w aranżacjach wnętrz o charakterze publicznym. Świetnie sprawdzają się w salach weselnych, kręgielniach, barach, restauracjach, kasynach, dyskotekach czy centrach handlowych. Ich możliwości zastosowania są tak duże, że mogą być wykorzystane zarówno jako oświetlenie dekoracyjne, główne, jak i pomocnicze. To od Ciebie zależy, jak chcesz je wykorzystać.

skontaktuj się z naszym doradcą
Czym są taśmy LED?

Taśma LED to nic innego jak kilkaset diod przymocowanych jedna obok drugiej do elastycznej płytki PCB. Pod nią znajduje się dwustronna taśma klejąca, mająca na celu ułatwienie montażu oświetlenia LED. Na rynku istnieje kilka modeli różniących się od siebie ilością diod w rolce, barwą światła (jednokolorowe, RGB, RGBW), stopniem jego nasycenia (ciepłe, neutralne, zimne), wydajnością oraz klasą szczelności. Jedne mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach (IP20), a innych można z powodzeniem używać na zewnątrz (równe lub wyższe IP65).

Co jest potrzebne do montażu oświetlenia LED?

Oprócz samej taśmy, potrzebne są: zasilacz dostosowany do mocy i napięcia taśmy, złączka (która pozwoli na połączenie taśmy z zasilaczem), listwa do montażu LEDÓW do odprowadzania ciepła oraz niezbędne uchwyty i wkręty. Ponadto ważne jest również posiadanie odpowiedniego dla modelu taśmy sterownika i pilota.

Jak zamontować taśmę LED?

Taśmę LED należy przyklejać do aluminiowych profili lub innych elementów albo powierzchni, które będą odprowadzać ciepło. Przed przyklejeniem powierzchnię trzeba wyczyścić i wysuszyć. Taśmę LED należy zlutować lub podłączyć przy pomocy złączki, a sam zasilacz podłączyć do sieci. Następnie taśmę należy przykleić za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, a na koniec przykręcić profile z LEDami do preferowanej powierzchni.

Jak zainstalować taśmę i zasilacz?

W przypadku taśm jednokolorowych z pełnej rolki taśmy LED wyprowadzone są dwa przewody: czerwony (plus) i czarny (minus). Zasilacz posiada jedną parę przewodów wejściowych oraz przynajmniej jedną parę przewodów wyjściowych. Przewody wejściowe oznaczone są kolorem niebieskim i brązowym, natomiast przewody wyjściowe to kolor czerwony (plus) i czarny (minus). Należy połączyć ze sobą przewody za pomocą kostek do przewodów elektrycznych, tak aby się nie stykały, a następnie owinąć kostkę taśmą izolacyjną, pamiętając przy tym o zachowaniu kolorów – czarny do czarnego, czerwony do czerwonego.

Jak podłączyć taśmę RGB do zasilacza?

Taśmy RGB nie możemy podłączyć bezpośrednio do zasilacza, gdyż niezbędny jest sterownik RGB. Każdy sterownik działa na napięciu 12V lub 12/24V, przy czym należy pamiętać, że to rodzaj taśmy decyduje o tym, jakiego zasilacza potrzebujemy. Z taśmy LED są poprowadzone cztery kable: czerwony (minus), zielony (minus), niebieski (minus) oraz czarny (wspólny plus dla wszystkich kolorów). To rodzaj taśmy determinuje, czy będziemy potrzebować sterownika 12V czy 24V. Samo podłączenie odbywa się w taki sam sposób jak przy taśmach w jednym kolorze.

Jak dostosować taśmę LED do aranżacji?

Taśmy LED zazwyczaj dostępne są w kilkumetrowych rolkach, a nie zawsze potrzebna jest całość, zwłaszcza jeśli chcemy oświetlić mniejsze elementy. W tej sytuacji montaż LEDów wymaga przycięcia taśmy. Cięcia możemy dokonać zwykłymi nożyczkami, jednak ważne jest to, aby przecinać tylko w miejscach wyznaczonych na taśmie, gdyż w przeciwnym razie cała sekcja taśmy może zostać uszkodzona.